* Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ

* Χωρίς VAR

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (4-0) επί της Κασίμπασα. Ο Άλεκσιτς άνοιξε το σκορ στο 22΄, ο Ζις έκανε το 2-0 στο 38’, ο Χιουαρ στο 74’ και ο Τουρούτς με πέναλτι στο 77’ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Εντυπωσιακή στην πρεμιέρα της Superlig τη Δευτέρα η Μπασακσεχίρ, διέλυσε την Κασίμπασα, δείχνοντας ότι αρχίζει να πιάνει ρυθμό. Ανακάτεψε την “τράπουλα” ο Εμρέ, κομβικές οι αποφάσεις του να βάλει το νεοφερμένο Πολωνό Ζις στην κορυφή της επίθεσης και τον Γιουσούφ ως αμυντικό χαφ, αντί για στόπερ. Ο πρώτος ήταν κίνδυνος θάνατος μπροστά, με την έκρηξή του έφτιαξε το πρώτο γκολ και πέτυχε το 2-0, ενώ ο δεύτερος έκοβε τα πάντα στο κέντρο, μέχρι να αποχωρήσει με ενοχλήσεις.

Πειστική η εμφάνισή της και στην Ισλανδία πριν μία εβδομάδα, εύκολα έκανε το 1-3 και σήμερα έχει πολύ εύκολο έργο στην ρεβάνς.

Έπαιξε με τις ρεζέρβες της ομάδας ο Οζίλ, ο οποίος είναι ακόμη ανέτοιμος και εκτός ευρωπαϊκής λίστας. Σταθερά εκτός και οι μέσοι Τσαντλί, Οζκάν.

ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 3/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* No Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (5-2) από την Στιάρναν. Η Μπρέινταμπλικ ισοφάρισε στο 31’ με τον Στέιντορσον, αλλά μέχρι το ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 3-1 και 5-1 στο 75’. Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Έιναρσον.

Με πεσμένο ηθικό ταξιδεύει στην Πόλη η Μπρέινταμπλικ, αφού μετά την αναμενόμενη ήττα του πρώτου αγώνα από την Μπασακσεχίρ, την Κυριακή υπέστη βαριά εκτός έδρας ήττα, μόλις τη δεύτερη στο πρωτάθλημα Ισλανδίας, όπου παραμένει πρωτοπόρος και στο +8 από την περσινή πρωταθλήτρια Βίκινγκουρ.

Πιθανώς με το μυαλό στο σημερινό παιχνίδι οι παίκτες του Θόρλβαντσον στην έδρα της Στιάρναν, δίχως αμυντική συγκέντρωση, εκτέθηκαν πολλάκις.