*Μετρούν 8/10 παιχνίδια με No Goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία στα πρόσφατα 9 παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 εκτός έδρας, από τη Μπάγερν Μονάχου, για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο πρώτο μέρος η Μπαρτσελόνα είχε καλές ευκαιρίες αλλά δεν σκόραρε. Στο 50’ ο Ερναντέζ με κεφαλιά έκανε το 1-0 και στο 54’ ο Σανέ το 2-0 με πλασέ σε τετ-α-τετ. Ο Πέδρι είχε δοκάρι για τους φιλοξενούμενους.

Η Μπαρτσελόνα ηττήθηκε στο Μόναχο από τη Μπάγερν (2-0) στο πιο δυνατό παιχνίδι των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Η εικόνα της στο πρώτο μέρος ήταν πολύ καλή και κυρίως με τον Λεβαντόφσκι, έχασε σπουδαίες ευκαιρίες να πετύχει γκολ. Σπατάλησε και ο Πέδρι καλές φάσεις και κάπως έτσι έμεινε στο μηδέν η ομάδα του Τσάβι. Στο πρωτάθλημα, σημείωσε ακόμα μία εύκολη νίκη, αυτή τη φορά στην έδρα της Κάδιθ με σκορ 0-4.

Ήταν η τέταρτη διαδοχική νίκη για τους “Μπλαουγράνα”, που έχουν απωλέσει δύο πόντους στην πρεμιέρα της Λα Λίγκα, με το 0-0 εναντίον της Ράγιο Βαγεκάνο εντός έδρας. Ο “Λέβα” παρότι δε χρίστηκε σκόρερ απέναντι στην πρώην ομάδα του, δε σταματά πετυχαίνει γκολ στην Πριμέρα Ντιβισιόν και έφτασε ήδη τα έξι τέρματα σε πέντε συμμετοχές.

Όσον αφορά την αποστολή, έμεινε εκτός ο Σέρζι Ρομπέρτο που έχει θέματα με τη φυσική του κατάσταση και κρίθηκε ανέτοιμος. Στη θέση του, ο μέσος Πάμπλο Τόρε που δεν έχει πραγματοποιήσει συμμετοχή στη σεζόν.

Μπαρτσελόνα Στατιστικά

*4/5 αναμετρήσεις είχαν No Goal

*4/6 παιχνίδια με over 3.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 7/10 ματς εντός

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΕΛΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 1-4 εντός έδρας από την Αθλέτικ Μπιλμπάο, για το πρωτάθλημα. Στο 9’ ο Μερκάου με αυτογκόλ έκανε το 0-1, στο 14’ ο Σανθέτ με πέναλτι το 0-2. Στο 22’ ο Νίκο Γουίλιαμς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 και στο 44’ ο Μπερενγκέρ έκανε το 0-4 για το ημίχρονο. Στο 59’ ο Πόνσε μείωσε για την Έλτσε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Έλτσε έμεινε για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι χωρίς νίκη και είναι εμφανές ότι δεν έχει πραγματοποιήσει το ξεκίνημα που θα ήθελε στη νέα αγωνιστική περίοδο. Συγκεκριμένα, υπέστη νέα, βαριά ήττα, αυτή τη φορά από την Αθλέτικ Μπιλμπάο (1-4) εντός έδρας, ούσα πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 0-4. Νωρίτερα, δέχτηκε τον ίδιο αριθμό τερμάτων και ηττήθηκε από τη Βιγιαρεάλ με 4-0 εκτός έδρας, μένοντας μάλιστα, για δεύτερο σερί παιχνίδι στο μηδέν επιθετικά.

Τρίτο στη σεζόν που δεν σκοράρει το συγκρότημα του Φρανθίσκο, ο οποίος είναι λογικό να αισθάνεται πίεση. “Βλέπω ότι υπάρχουν λύσεις και είμαι πεπεισμένος ότι θα τα πάμε καλύτερο το επόμενο διάστημα. Η Μπαρτσελόνα έχει από τα καλύτερα ρόστερ στη Λα Λίγκα και ολόκληρη την Ευρώπη”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Έλτσε

Τις προηγούμενες ημέρες έξι παίκτες ταλαιπωρήθηκαν από στομαχικές διαταραχές, οι πέντε είναι έτοιμοι και ένας αμφίβολος, του οποίου δεν αποκάλυψε το όνομα ο Φρανθίσκο. Εκτός ο Μασκαρέλ, αμφίβολος ο Λιρόλα, έτοιμοι οι Βερδού και Φέδε Φερνάντες.