*27η αγωνιστική.

*Στον Α’ γύρο: Έλβερσμπεργκ – Μόναχο 1860 4-1

ΜΟΝΑΧΟ 1860

Προηγούμενο ματς: Δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε την Ντουίσμπουργκ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική, σε ματς που ήταν μπροστά με 0-2. Δεν είδαμε πολλά στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν ελαφρώς πιο δραστήριοι αλλά χωρίς να καταφέρουν να δημιουργήσουν σοβαρές απειλές. Στην επανάληψη, τα πράγματα ήταν πιο ισορροπημένα, με την Μόναχο να πετυχαίνει δύο γκολ σε δύο τελικές (61′, 72′), αλλά δίχως να μπορέσει να κρατήσει το προβάδισμα αυτό. Δέχτηκε δύο τέρματα (77′, 80′) και συμβιβάστηκε με τον βαθμό.

Δεν λένε να σηκώσουν κεφάλι με τίποτα οι Βαυαροί, ο αγωνιστικός κατήφορος των οποίων συνεχίζεται μαζί με τις βαθμολογικές απώλειες κάθε εβδομάδα. Η έλευση του Ιακομπάτσι δεν έφερε από μόνη της την άνοιξη στο στρατόπεδο της, αντίθετα δείχνει πως πρέπει αυτή να συνοδευτεί με αρκετά στοιχεία προκειμένου να βγει από το αγωνιστικό τέλμα που την ταλαιπωρεί τους τελευταίους μήνες. Τραυματίες οι Τάλιχ και Ρίντερ.

Μόναχο 1860 Στατιστικά

*Δεν σκόραρε στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της

*7/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

EΛΒΕΡΣΜΠΕΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Υπέπεσε σε νέα γκέλα, αυτή την φορά απέναντι στην αδύναμη Μέπεν εντός έδρας, μετά και το τελικό 2-2 της περασμένης αγωνιστικής. Προηγήθηκε στο 13′ και έδειξε να υποτιμά κάπως την αντίπαλό της, η οποία έβγαλε όμορφη αντίδραση και πολύ σύντομα έφερε το ματς τούμπα (15′, 25′). Στα τέλη του ημιχρόνου, κατάφερε να ισοφαρίσει εκ νέου (43′) και μολονότι στην επανάληψη είχε την πρωτοβουλία σε κατοχή και τελικές, δεν μπόρεσε να βρει γκολ νίκης.

Η μεγάλη βαθμολογική διαφορά που έχει χτίσει της έχει δώσει την επιλογή να προσεγγίζει τα παιχνίδια της με μια μεγαλύτερη χαλαρότητα τις τελευταίες εβδομάδες. Η Φράιμπουργκ Β μείωσε στους τέσσερις βαθμούς από τους έντεκα. Τραυματίες οι Κόνραντ, Ζάφτινγκ και Ντράγκον, τιμωρημένος ο Σίγκινγκερ.