*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Τιχουάνα-Μαζατλάν 1-1.

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τίγκρες με σκορ 5-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Φλόρες στο 10’ και το 2-0 ο Κινόνες στο 45+5’. Το 3-0 έκανε ο Φλόρες στο 61’ και το 3-1 ο Αμαρίγια στο 71’. Το 4-1 πέτυχε ο Ιμπάνεζ στο 82’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαμίρ στο 85’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για τη Μαζατλάν. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της «τιμής», καθώς νωρίτερα είχε υποκύψει εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, οι οποίοι την φιλοδώρησαν με 5 γκολ.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών. Πολλά τα αμυντικά της προβλήματα, δείχνει να μην μπορεί να βρει λύσεις, με αποτέλεσμα να δέχεται ευκολά γκολ. Από την άλλη είναι σταθερή στο σκοράρισμα, αποτελεί πάντα κίνδυνο για κάθε άμυνα, ενώ παραμένει αήττητη μπροστά στο κοινό της στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της.

Μαζατλάν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σάντος Λαγκούνα με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Λόπεζ στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκονζάλεζ στο 51’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ριβέρα με πέναλτι στο 70’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πριέτο στο 90+4’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για την Κλαμπ Τιχουάνα. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το. Εν τέλη στις καθυστερήσεις έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, περνώντας από την έδρα της Μαζατλάν. Δεν είναι ιδιαίτερα πειστική από την αρχή της σεζόν, όντας η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα χωρίς νίκη. Επιρρεπής αμυντικά, δέχεται με ευκολία γκολ, όμως έχει βρει ρυθμό και σκοράρει με συνέπεια στις περισσότερες αναμετρήσεις της, χωρίς βέβαια αυτό να της έχει δώσει κάποιο τρίποντο μέχρι στιγμής.