26η Αγωνιστική

Πρώτος γύρος: Ανκαραγκουτσού – Μαλάτιασπορ 1-0

ΜΑΛΑΤΙΑΣΠΟΡ

Με άδεια χέρια έφυγε την προηγούμενη αγωνιστική από τη Σεβάστεια η Μαλάτιασπορ, που γνώρισε την ήττα με 2-0, προβληματίζοντας ξανά με την εικόνα της. Μπήκε μουδιασμένα στο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι αξιοποίησαν τις ευκαιρίες τους και προηγήθηκαν από το πρώτο μέρος με 2-0. Δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο η Μαλάτιασπορ, που επιβεβαίωσε ξανά πως αντιμετωπίζει πρόβλημα στο παραγωγικό κομμάτι, ενώ σε κανένα από τα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Κατώτερη του μετρίου για ακόμη ένα παιχνίδι η ομάδα του Μπουλούτ, αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα, όπου συμπλήρωσε επτά αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-2-5). Διανύει τη χειρότερη της περίοδο και μετά τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα υποχώρησε στην 6η θέση. Έχει καταφέρει να κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν σε ένα από τα 13 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, ενώ το G/G επιβεβαιώθηκε στα οκτώ εξ αυτών. Πολλά τα προβλήματα για σήμερα καθώς εκτός βρίσκονται οι τιμωρημένοι Τοζλού και Οζμπίρ, αλλά και οι τραυματίες Μίνα και Μπουγιούκ.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 2-0 από τη Σίβασπορ γνώρισε η Μαλάτιασπορ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Goalbet).

Δείτε τα προγνωστικά Τουρκίας (Κλικ Εδώ)

Το Μαλάτιασπορ – Ανκαραγκουτσού παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΑΝΚΑΡΑΓΚΟΥΤΣΟΥ

Σε ένα παιχνίδι που άξιζε κάτι περισσότερο, η Ανκαραγκουτσού “κόλλησε” στο μηδέν με την Μπούρσασπορ εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα κρίσιμο παιχνίδι οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, αντιμετώπισαν ωστόσο πρόβλημα στο τελείωμα των φάσεων και δεν κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς που έψαχναν. Η ομάδα του Καπλάν δεν μπόρεσε να δώσει έτσι συνέχεια στις νίκες επί των Ερζουρούμσπορ (2-1) και Αντάλιασπορ (2-4), συμπλήρωσε ωστόσο πέντε παιχνίδια αήττητη στη Super Lig (3-2-0), που είναι φυσικά και το μεγαλύτερο αήττητο σερί της φέτος. Διανύει την καλύτερη της περίοδο και ψάχνει ανάλογη συνέχεια, καθώς βρίσκεται μόλις στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Εκτός έδρας δυσκολεύεται αρκετά, έχει σημειώσει μια νίκη στις επτά τελευταίες εξόδους της για το πρωτάθλημα (1-2-4). Στο αγωνιστικό κομμάτι δεν αναφέρθηκαν απουσίες, με τον τεχνικό Καπλάν να έχει όλους τους παίκτες στη διάθεση του.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 0-0 αναδείχθηκαν Ανκαραγκουτσού και Μπούρσασπορ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: N/G τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.