* Πρώτος γύρος για το Κύπελλο Γερμανίας. Οι αναμετρήσεις είναι μονές. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

ΛΟΚ ΣΤΕΝΤΑΛ (E΄)

Μια από τις ερασιτεχνικές ομάδες που μετέχουν φέτος στο θεσμό. Αγωνίζεται στην Ε΄ κατηγορία και μετρά ήδη δύο ήττες στις ισάριθμες αγωνιστικές στον όμιλο της. Προέρχεται από την εντός έδρας ήττα με σκορ 3-2 από την Γκρέιφσβαλντερ. Δεν έχει συμμετάσχει στη διοργάνωση ποτέ στο παρελθόν, θα κάνει σήμερα την παρθενική τη εμφάνιση. Έχει νέο τεχνικό φέτος, τον νεαρό Σβεν Κέρνερ, ενώ το ρόστερ της απαρτίζεται καθαρά από γηγενείς ποδοσφαιριστές, με εξαίρεση τον Τσέχο γκολκίπερ Κίτσεκ. Το γήπεδο της έχει χωρητικότητα περίπου 6.500 θέσεων.

Στατιστικό: Μετρά 4/6 over στα 6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με σκορ 3-2 από την Γκρέιφσβαλντερ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής στον όμιλο της στην Ε΄ κατηγορία.

Το Λοκ Στένταλ – Αρμίνια Μπίλεφελντ παίζει στην Interwetten

ΑΡΜΙΝΙΑ ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ (Β΄)

Η Αρμίνια έκανε σεφτέ στις νίκες στο νέο της πρωτάθλημα, κερδίζοντας εντός έδρας την Ντιναμό Δρέσδης με σκορ 2-1. Έβαλε τις βάσεις της νίκη στο πρώτο μέρος και δέχθηκε απλά το γκολ από την αντίπαλο της, λίγο πριν από το φινάλε του αγώνα. Στην πρεμιέρα της είχε μείνει ισόπαλη με την Χάιντενχαϊμ, ενώ ακολουθεί το εντός έδρας παιχνίδι με το Αμβούργο την μεθεπόμενη Δευτέρα. Πέρυσι αποκλείστηκε στον πρώτο γύρο, χάνοντας στην παράταση από την Φορτούνα Ντίσελντορφ εντός έδρας. Πριν 4 χρόνια έφτασε μέχρι τα ημιτελικά, αλλά αποκλείστηκε από την Βόλφσμπουργκ. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, υπάρχουν μόνο μακροχρόνια προβλήματα απουσιών.

Στατιστικό: Μετρά 4/6 G/G στα 6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτου έδρας, φιλικά κι επίσημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με σκορ 2-1 επί της Ντιναμό Δρέσδης, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής στην Τσβάιτε Λίγκα.