*13η αγωνιστική

*Η Άαλεσουντ πανηγύρισε τη νίκη στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα προγνωστικα για στοιχημα της Κυριακής 16/06

ΛΕΒΑΝΓΚΕΡ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Σταρτ. Ο Γένσεν έκανε το 1-0 στο 7′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Λόρεντσεν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι (78′ Γκρούντετιερν).

Βρήκε απέναντί της έναν εξαιρετικό τερματοφύλακα που κατέγραψε συνολικά οχτώ αποκρούσεις, τον οποίο νίκησε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων αποφεύγοντας την ήττα μπροστά στο κοινό της.

Η Σταρτ βραχυκύκλωσε τη Λέβανγκερ που έπαιζε με παίκτη περισσότερο στα τελευταία λεπτά της μεταξύ τους αναμέτρησης, μη καταφέρνοντας να βάλει τέλος στο αρνητικό σερί δίχως νίκη που “τρέχει” από τα τέλη Απριλίου στο πρωτάθλημα (πέντε ισοπαλίες, τρεις ήττες). Πανηγύρισε τη μοναδική εντός έδρας νίκη επί της Μος (5-0) στις 6 Απριλίου. Την τελευταία φορά που υποδέχτηκε την Άαλεσουντ ηττήθηκε με 2-1 στις 8 Απριλίου 2018.

ΛΕΒΑΝΓΚΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΑΑΛΕΣΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (4-4 εντός) με την Κόνγκσβινγκερ. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Μπράγκα (21′), Χάμερ (27′), Κίλεν (44′) και Νέσο (82′). Στον πίνακα των σκόρερ για τους φιλοξενούμενους μπήκαν οι Χάρεν (41′, 87′), Νίλσεν (65′) και Νίλσον (73′).

Αν και παρουσιάζονταν ως το μεγάλο αουτσάιντερ της αναμέτρησης, η Άαλεσουντ κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην πρωτοπόρο Κόνγκσβινγκερ στο “Color Line Stadion” την προηγούμενη βδομάδα. Μετά την ισοφάριση που δέχτηκε στο 87′ είδε τους φιλοξενούμενους να χάνουν δύο μεγάλες ευκαιρίες για την ολική ανατροπή με Γουίλιαμς (89′) και Χόλταν (90+4′).

Μία νίκη σε δέκα αγωνιστικές πανηγύρισε η Άαλεσουντ επί της Ασάνε (4-1 εντός) στις 27 Μαΐου (δύο ισοπαλίες, επτά ήττες). Στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της έχει απολογισμό 0-1-3: Δεν σκόραρε στις δύο, δέχτηκε γκολ σε όλες.