*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σαουθάμπτον με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Χάτσινσον στο 30’.

Ακόμα μία τρομερή εμφάνιση και τεράστια νίκη για την Ίπσουιτς. Κοίταξε στα «μάτια» την πιο δυνατή αντίπαλό της και εκμεταλλεύτηκε μία από τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στο ημίχρονο. Στη συνέχεια δέχθηκε έντονη πίεση, αλλά κράτησε ανέπαφη την εστία της.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το νικηφόρο σερί της έχει ως στόχο, φιλοξενώντας σήμερα μία εξίσου ιστορική και άκρως επικίνδυνη αντίπαλο. Ασταμάτητη σε αυτό το πρώτο μέρος του πρωταθλήματος, είναι μαχητική και σκοράρει κόντρα σε κάθε άμυνα, ενώ παράλληλα έδειξε βελτίωση αμυντικά στις τελευταίες δύο αγωνιστικές, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της. Παραμένει μόλις στο -1 από την κορυφή και ίσως σήμερα να μπορέσει να φτάσει εκεί αν αποσπάσει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Ίπσουιτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κλαρκ με πέναλτι στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λέοναρντ στο 35’. Το 1-2 πέτυχε ο Νέιλ στο 45+1’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλαρκ με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 78’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Μπλάκμπερν. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, κατάφερε μόνο να ισοφαρίσει το γκολ που δέχθηκε στο ημίωρο, όμως έμεινε στη συνέχεια ξανά πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος πίεσε έντονα, αλλά εν τέλη δέχθηκε ακόμη ένα τέρμα, αφού άφησε πολλά κενά στα μετόπισθεν.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Ίπσουιτς. Δεν ήταν ιδιαίτερα πειστική στα πρόσφατα παιχνίδια της, δέχθηκε γκολ με τεράστια ευκολία και αυτό φάνηκε να την επηρεάζει αρκετά. Στα θετικά το γεγονός ότι συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα σχεδόν μόνιμα, την ώρα που στις εξόδους της μετράει δύο νίκες και μία ισοπαλία σε τέσσερα ματς, ανεξαρτήτως διοργάνωσης.