*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της ΚΠΡ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Τσάπλιν στο 75’.

Ακόμα μία καλή εμφάνιση και ακόμα ένα νικηφόρο αποτέλεσμα για την Ίπσουιτς. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να εκμεταλλευτεί μία από αυτές, σκοράροντας στην επανάληψη. Παρά την πίεση που άσκησαν οι γηπεδούχοι, παρέμεινε σταθερή αμυντικά για άλλη μία φορά, διατηρώντας το μηδέν παθητικό έστω και δύσκολα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, όντας σε εξαιρετική κατάσταση. Δείχνει να έχει βρει ρυθμό από πολύ νωρίς, είναι μαχητική και κοιτάζει στα «μάτια» κάθε αντίπαλο, μετρώντας τρεις νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Μάλιστα σε τέσσερα επίσημα παιχνίδια έχει δεχθεί μόλις 1 γκολ, ενώ παράλληλα πέτυχε 7. Βρίσκεται στην 1η θέση του πρωταθλήματος αυτή τη στιγμή με «συγκάτοικο» τη Λέστερ, αφού αμφότερες έχουν 9 βαθμούς.

Ίπσουιτς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ασάντε στο 52’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άιλινγκ στο 72’.

Καλή εμφάνιση, αλλά της έλλειψε η αποτελεσματικότητα. Μπήκε δυνατά και πίεσε έντονα, όμως δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη μπήκε νωθρά και άφησε κενούς χώρους, με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, παίρνοντας προβάδισμα. Στη συνέχεια αύξησε ακόμα περισσότερο την πίεσή της, φέρνοντας εν τέλη το ματς στα ίσα.

Μια πιο αποτελεσματική εικόνα πρέπει να βγάλει σήμερα, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της μαχητικής Ίπσουιτς. Σε γενικές γραμμές δεν πείθει, παρ’ όλο που οι περισσότερες εμφανίσεις της δείχνουν πως έχει την υπεροχή. Είναι με δημιουργική, αλλά της λείπει η αποτελεσματικότητα στη τελική προσπάθεια, με αποτέλεσμα να σκοράρει με το σταγονόμετρο. Παράλληλα είναι ασταθής αμυντικά, δεχόμενη γκολ μονίμως, κάτι το οποίο της έχει ήδη κοστίσει σημαντικούς βαθμούς στη μάχη που αναμένεται να δώσει για την άνοδο.