Interwetten: Λειψία – Ουνιόν Βερολίνου με κορυφαίες αγορές

Ανανεώθηκε:
interwetten

Στις 21:30, η Λειψία υποδέχεται την Ουνιόν Βερολίνου για την 17η αγωνιστική της Bundesliga και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Λειψία – Ουνιόν Βερολίνου στην Interwetten

Δεύτερη σερί απώλεια για τη Λειψία το περασμένο Σάββατο, με αποτέλεσμα να μείνει στο -4 από την πρωτοπόρο Μπάγερν. Μετά το εντός έδρας 1-3 από την Ντόρτμουντ, πήγε στη δύσκολη έδρα της Βόλφσμπουργκ, όποου αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Παρά το ιδανικό ξεκίνημα με το 0-1 του Μουκιέλε στο 4ο λεπτό, πήγε στην ανάπαυλα 2-1 πίσω στο σκορ. Κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Όρμπαν στο 54′, αλλά δεν βρήκε τρίτο γκολ και έχασε έδαφος στη μάχη του τίτλου.

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει με την εικόνα της η Ουνιόν που παραμένει για τα καλά μέσα στη μάχη των ευρωπαϊκών εισιτηρίων. Την Παρασκευή λύγισε και τη Λεβερκούζεν στο Βερολίνο με 1-0 και σκόρερ τον Τόιχερτ στο 88ο λεπτό! Αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της, βρίσκεται στην 6η θέση με 28 πόντους, 4 λιγότερους από τη σημερινή της αντίπαλο και μόλις στο -1 από την 4αδα.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της interwetten.gr, η Λειψία είναι το ξεκάθαρο φαβορί του αγώνα στο 1.53. Η ισοπαλία προσφέρεται στο 4.30 και το διπλό στο 6.00.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.