*2η αγωνιστική

*Οι οκτώ τελευταίοι αγώνες τους σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει G/G, οι εφτά εξ αυτών μαζί με over 2,5.

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ιντερνασιονάλ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μετροπολιτάνος, με ένα γκολ του Αλεμάο στο 89ο λεπτό και αφού νωρίτερα είχε δύο δοκάρια, από ένα σε κάθε ημίχρονο, αλλά και κάποιες ακόμη μεγάλες ευκαιρίες να σκοράρει.

Η Ιντερνασιονάλ κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Μετροπολιτάνος για το Κόπα Λιμπερταδόρες, έστω και πάρα πολύ δύσκολα, πετυχαίνοντας τρίτη νίκη στους  εφτά τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη. Αυτή πάντως ήταν η πρώτη της στη φάση των ομίλων του Λιμπερταδόρες, εκεί που είναι στην δεύτερη θέση του ομίλου της μετά από δύο αγωνιστικές.

Στο γήπεδό της παραμένει αήττητη το 2023, αλλά έχει φέρει δύο ισοπαλίες, μία εκ των οποίων ήταν υπεύθυνη για την απώλεια του πολιτειακού της πρωταθλήματος, αφού έχασε στη διαδικασία των πέναλτι.

Στο εθνικό πρωτάθλημα ξεκίνησε μέτρια τη σεζόν, αφού δεν έχασε, αλλά δεν μπόρεσε και να κερδίσει, παίζοντας όμως μακριά από την έδρα της με την Φορταλέζα. Και πολύ γρήγορα παίζει το πρώτο της μεγάλο παιχνίδι.

Τραυματίας και απών είναι ο μέσος Γκάμπριελ, με τον Μάνο Μενέζες να κρατάει κλειστά τα χαρτιά του σχετικά με την ενδεκάδα που θα παρατάξει.

Ιντερνασιονάλ Στατιστικά

*Εχει 7/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 8/10 αγώνες με 2-3 γκολ στους τελευταίους αγώνες της

*Εχει 6/9 over 2,5 εντός έδρας

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ

Προηγούμενο ματς: Η Φλαμένγκο κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Ντεπορτίβο Νουμπλένσε, με δύο γκολ του Πέντρο στο πρώτο ημίχρονο, στο 15’ και στο 38’, ενώ σκόραρε και τρίτο τέρμα που της ακυρώθηκε στο δεύτερο μισό του αγώνα, χωρίς να κινδυνεύσει ιδιαίτερα κάποια στιγμή από την αντίπαλο της.

Η Φλαμένγκο έκανε το αναμενόμενο, ως κάτοχος του τροπαίου, εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, κερδίζοντας με 2-0 εντός την Ντεπορτίβο Νουμπλένσε για τη φάση των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες. Μία νίκη απαραίτητη για να μην μπλέξει, έχοντας χάσει στην πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων.

Νωρίτερα είχε κερδίσει και 3-0 εντός έδρας την Κοριτίμπα στην πρεμιέρα της στο εθνικό πρωτάθλημα, έχοντας ξεκινήσει καλά τη νέα εποχή Σαμπάολι στον πάγκο της. Μάλιστα δεν έχει δεχθεί καν γκολ στα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Αλλά αμφότερα ήταν στην έδρα της, μακριά από αυτήν έχει τρεις σερί ήττες στους τελευταίους αγώνες της.

Απουσιάζουν οι τραυματίες Φιλίπε Λουίς (ΑΜ), Ερικ Πουλγκάρ (ME), Αρασκαέτα (ΜΕ), Ματεουζίνιο (ΑΜ), χτύπησε και ο αμυντικός Νταβίντ Λουίζ, αλλά επιστρέφει ο μέσος Βιντάλ.