Ελλάδα

ΠΑΦΟΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

Δημοσίευση: Κατηγορία: Ελλάδα

*8η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Πάφος – Ανόρθωση 1-0, Ανόρθωση – Πάφος 2-2

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Ανόρθωση – Πάφος 2-3

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Απόλλων Λεμεσού, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 70′, για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις με τον Τάνκοβιτς.

Την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου για πρώτη φορά στην ιστορία της πανηγύρισε η Πάφος. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο φιλοξενήθηκε από τον Απόλλων Λεμεσού, στη ρεβάνς της νίκης με 2-1 στο πρώτο μεταξύ τους για τα ημιτελικά, με την οποία έμεινε στο 1-1 αυτή τη φορά. Σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες καλές στιγμές γενικές, βρέθηκε πίσω με πέναλτι, αλλά γλίτωσε την ήττα στο φινάλε με ένα απίστευτο τέρμα του Τάνκοβιτς στις καθυστερήσεις.

Στον τελικό, θα παίξει κόντρα στην κάτοχο Ομόνοια (18/05). Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από δυο σερί ήττες κόντρα σε ΑΕΚ Λάρνακας (3-0 εκτός) και ΑΠΟΕΛ (0-2 εντός), οπότε και έμεινε στο -8 από τις ευρωπαϊκές θέσεις. Επικράτησε μια φορά στα τέσσερα τελευταία εντός της (1-1-2), δεν σκόραρε στα υπόλοιπα τρία.

Πάφος Στατιστικά

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία παιχνίδια.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Ομόνοια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με τη συμπλήρωση μιας ώρας, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 87ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ανόρθωση, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια νίκη και ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Οκκά υποδέχθηκε την Ομόνοια, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-2. Αποτέλεσμα δίκαιο, με την ίδια να μην είναι ικανή να σταθεί επάξια των απαιτήσεων και να δέχεται δυο τέρματα στο τελευταίο μισάωρο. Είχε πάντως κάποιες καλές στιγμές, τις οποίες δεν αξιοποίησε σωστά.

Παραμένει έτσι στην έκτη και τελευταία θέση των πλέι οφ, απέχοντας αρκετά από τις ευρωπαϊκές θέσεις. Ηττήθηκε μια φορά στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-1-1). Αυτό που την “καίει” περισσότερο ωστόσο είναι οι διακανονισμοί που κάνει με αρκετούς παίκτες που πρέπει να αποδεσμεύσει στο φινάλε της σεζόν, ελέω και των οικονομικών θεμάτων που αντιμετωπίζει. Έχει ήδη έρθει σε συμφωνία με τους Γκασαμά, Καστέλ, Τιουνέ και Τεχέρα.