14η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΙΓΚΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Χαλ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κιν στο 14’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πέλκα στο 21’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Εστουπινάν στο 65’.

Πάλεψε η Γουίγκαν, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Χαλ. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να εκμεταλλευτεί τους κενούς χώρους που βρήκε στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ. Η συνέχεια δεν ήταν όμως ανάλογη, αφού οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα πριν την ανάπαυλα. Στην επανάληψη ήταν καλύτερη και πιο δημιουργική, έχοντας τον έλεγχο της μπάλας, αλλά εν τέλη ήταν εκείνη που δέχθηκε το γκολ σε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες που βρήκαν στόχο για τους γηπεδούχους.

Αρκετά σκαμπανεβάσματα το τελευταίο διάστημα για κείνη, βγάζοντας αστάθειες στο αμυντικό της κομμάτι, τις οποίες φυσικά δεν αφήνουν ανεκμετάλλευτες οι αντίπαλες ομάδες. Στο επιθετικό της κομμάτι είναι τρομερά επικίνδυνη, βρίσκοντας δίχτυα στις περισσότερες αναμετρήσεις της, όμως μόλις σε μία από τις τελευταίες πέντε κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην εστία της. Δεν είναι κακή η εικόνα της, δημιουργεί και δεν παίζει παθητικά όπως πολλοί θα περίμεναν από μια νεοφώτιστη ομάδα, όμως χρειάζεται μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα τόσο στην άμυνα, όσο και στη τελική της προσπάθεια. Παρά το γεγονός ότι βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας, δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα μπροστά στο κοινό της, μετρώντας μόλις τρεις ισοπαλίες σε πέντε αγωνιστικές. Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Κάζινς και Έντουαρντς, ενώ αμφίβολος είναι ο Λανγκ.

Γουίγκαν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΑΡΝΤΙΦ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ στο ματς πέτυχε ο Χάρις στο 83’.

Πολύ καλή εμφάνιση για την Κάρντιφ και δίκαιη νίκη. Κυριάρχησε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο στο ματς, χωρίς όμως να μπορέσει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα σε κάποια από τις ευκαιρίες της. Στο δεύτερο μέρος το ματς είχε χαμηλό ρυθμό και μοιρασμένες φάσεις, όμως ήταν αποτελεσματικότερη, σκοράροντας στο τελευταίο δεκάλεπτο. Αμυντικά απειλήθηκε ελάχιστα μόνο στην επανάληψη, διατηρώντας σχετικά εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Με τρομερά ανεβασμένη ψυχολογία μετά τα θετικά αποτελέσματα ύστερα από τη διακοπή των εθνικών ομάδων, θέλει ιδανικά να «τρέξει» ένα καλό σερί αποτελεσμάτων ώστε να ανέβει ψηλότερα βαθμολογικά. Έδειξε τη μαχητικότητά της κόντρα στη Μπέρνλι (1-1), παίρνοντας ένα σημαντικό βαθμό, ενώ στη συνέχεια ξεπέρασε και το εμπόδιο της Μπλάκμπερν (1-0), κάνοντας δύο αξιοσημείωτες εμφανίσεις. Πρώτη της έξοδο μετά από περίπου είκοσι μέρες, κόντρα στη νεοφώτιστη Γουίγκαν. Δεν θα είναι καθόλου εύκολο παιχνίδι και το γνωρίζει πολύ καλά αυτό, όμως η εικόνα που έβγαλε στα τελευταία δύο ματς τής δίνουν αρκετές πιθανότητες να φύγει με θετικό αποτέλεσμα, αν φυσικά συνεχίσει να είναι το ίδιο παραγωγική και αποτελεσματική στο επιθετικό της κομμάτι. Ο Μαρκ Χάντσον δεν θα έχει στη διάθεσή του τους τραυματίες Ρόμεο, Κόλλινς, Ετέτε και Άνταμς, ενώ αμφίβολος είναι ο Κόλγουιλ.