*11η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΙΟΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σκάνθορπ, αν και προηγήθηκε με πέναλτι του Τζον – Λιούις στο 23ο λεπτό, αλλά δεν άντεξε ως το τέλος, προσπαθώντας περισσότερο να υπερασπιστεί το σκορ, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Απτερ στο 88’.

H Γιορκ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Σκάνθορπ, παρόλο που πλησίασε πολύ κοντά στη νίκη, δεχόμενη το γκολ λίγο πριν τη λήξη. Αυτό ήταν το πέμπτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, με τρεις νίκες σε αυτό το διάστημα, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει δύο νίκες, αλλά και μία ήττα, στις τέσσερις αναμετρήσεις που έχει παίξει εκεί μέχρι στιγμής.

Είναι στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, μαζί με άλλες δύο ομάδες.

Παραμένουν εκτός οι μέσοι ΜακΛάφλιν, Ντάκγουορθ και ο αμυντικός Κρουκς που έχουν προβλήματα τραυματισμών, ενώ τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Κουογκούν.

Γιορκ Στατιστικά

*Εχει 7/9 under 2,5 στο πρωτάθλημα, 3/4 εντός έδρας

*Εχει 6/9 αγώνες με 2-3 γκολ στο πρωτάθλημα, 3/4 εντός έδρας

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Ντόρκινγκ, πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού δέχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις! Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του ΜακΣέιν στο 19’,ισοφάρισε με τον Σκοτ στο 50’, αλλά δεν κράτησε μέχρι τέλους, δεχόμενη δύο γκολ μετά το 90’, αμφότερα με τον ΜακΣέιν.

Η Νοτς Κάουντι ηττήθηκε 3-1 εκτός έδρας από την Ντόρκινγκ, παρόλο που το παιχνίδι ήταν ισόπαλο ως το 90ο του λεπτό! Αλλά δέχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις, με αυτήν να είναι η πρώτη της φετινή ήττα, αλλά και πρώτη έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες νίκες.

Παραμένει βέβαια σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 4η θέση του για την ακρίβεια, σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, ενώ είναι στο +3 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Τραυματίας και απών είναι ο αμυντικός Τέιλορ που έχει χτυπήσει στο δεύτερο παιχνίδι της σεζόν και από τότε απουσιάζει.