*Ρεβάνς για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Στην πρώτη αναμέτρηση: Φερεντσβάρος – Καραμπάγκ 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ουγγαρία, 98)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Καραμπάγκ. Ο Μπολί άνοιξε το σκορ στο 17′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Κουαμπενά στο 34′.

Είχε τις πιο επικίνδυνες στιγμές σε μία, κατά τα άλλα, ισορροπημένη αναμέτρηση στην πρωτεύουσα του Αζερμπαϊτζάν, αφήνοντας ανοιχτούς λογαριασμούς για πρόκριση στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ. Η Φερεντσβάρος προηγήθηκε πριν συμπληρωθούν 20′ της Καραμπάγκ, προτού ισοφαριστεί στο 34′. Πίεσε για το 2-1 στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αποτέλεσμα.

“Μας περιμένει μία τελείως διαφορετική αναμέτρηση στην Ουγγαρία. Προετοιμαστήκαμε κατάλληλα για κάθε ενδεχόμενο, το πιο σημαντικό είναι να πάρουμε τη νίκη”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Τσερτσέσοφ που δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες του Γουίνγκο. Ετοιμοπόλεμος παρουσιάζεται ο Κνούστερ, στον πάγκο θα βρεθεί ο Μαέε. Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, την Κυριακή (14/8) υποδέχεται την Φέχερβαρ.

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Σκόραρε στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αζερμπαϊτζάν, 64)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Σαμπαίλ. Ο Κουρμπάνλι άνοιξε το σκορ στο 42′, προτού ο Σεϊντάγεφ γράψει το 3-0 (45+2′ πεν., 47′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ταγκίγεφ στο 72′.

Με το δεξί μπήκε η Καραμπάγκ στο πρωτάθλημα Αζερμπαϊτζάν προσπερνώντας εύκολα το εμπόδιο της Σαμπαίλ (3-1 εντός). “Καθάρισε” την υπόθεση νίκη λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου σκοράροντας δύο φορές, έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με την έναρξη του δευτέρου και δεν πτοήθηκε από την μείωση του σκορ στο 72′.

Παραμένει αήττητη σε πέντε αναμετρήσεις (3-2-0), την προηγούμενη βδομάδα δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της με αντίπαλο τη Φερεντσβάρος (1-1). “Ήρθαμε στην Ουγγαρία με μεγάλη αυτοπεποίθηση, δεν έχουμε να πούμε τίποτα περισσότερο. Πρέπει να αντιμετωπίσουμε τις δυσκολίες εντός του αγωνιστικού χώρου”, είπε ο προπονητής Κουρμπάνοφ. Την ποινή τιμωρίας τους εξέτισαν Καντί και Αλμέιντα, νοκ άουτ εκ νέου τέθηκε ο αρχηγός Μεντβέντεφ.