*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες, σε οποιαδήποτε διοργάνωση.

Εστουδιάντες Ντε Μερίδα – Ρασίνγκ Κλουμπ στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores

ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΕΣ ΝΤΕ ΜΕΡΙΔΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βενεζουέλα)

Επιστροφή στις ήττες για την Εστουδιάντες Ντε Μερίδα, μετά από τρεις αναμετρήσεις και με απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την Κυριακή, η ομάδα του Μάρτιν Μπρινιάνι φιλοξενήθηκε από την Γιαρακουγιάνος, για το πρωτάθλημα, με την οποία και ηττήθηκε με 2-1, παρότι είχε ισοφαρίσει προσωρινά. Ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Ρίβας, στο 75ο λεπτό.

Με επτά βαθμούς σε πέντε αγωνιστικές βρίσκεται στην έκτη θέση, μαζί με την Ντεπορτίβο Λα Γκουάιρα, η οποία έχει και ματς λιγότερο. Παρέμεινε αήττητη στα εννέα τελευταία εντός της, έχοντας απολογισμό επτά νίκες και δυο ισοπαλίες. Προκρίθηκε απευθείας στη φάση των ομίλων, έχοντας κατακτήσει τη δεύτερη θέση στο προηγούμενο πρωτάθλημα Βενεζουέλας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Γιαρακουγιάνος, για το πρωτάθλημα. Ο Ερέρα έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο έκτο λεπτό, με τον Μορένο να ισοφαρίζει σε 1-1 για την Εστουδιάντες, στο 17′. Εν τέλει όμως, το εύστοχο πέναλτι του Οσόριο στο 68ο λεπτό, χάρισε τη νίκη στην Γιαρακουγιάνος.

Εστουδιάντες Ντε Μερίδα Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στην Bet365)

*Με 2-3 Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έντεκα από τα δώδεκα τελευταία παιχνίδια της, στο Κόπα Λιμπερταδόρες.

ΡΑΣΙΝΓΚ ΚΛΟΥΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αργεντινή)

Από ένα αήττητο σερί οκτώ αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται από την πλευρά της η Ρασίνγκ Κλουμπ, μετρώντας τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Την Παρασκευή, η ομάδα του Σεμπάστιαν Μπετσακέκε υποδέχθηκε τη Νιούελς Ολντ Μπόις, για το πρωτάθλημα, με την οποία έμεινε στο 1-1. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς οι δυο ομάδες ήταν αρκετά δραστήριες στο παιχνίδι.

Έφτασε έτσι τους 36 βαθμούς και μια αγωνιστική πριν το φινάλε είναι στην τρίτη θέση μαζί με τις Βελέζ, Λανούς, Αρχεντίνος και Ροζάριο Σεντράλ, υστερώντας των τριών πρώτων σε ισοβαθμία. Ηττήθηκε μια φορά στις έντεκα τελευταίες εξόδους της, μετρώντας ακόμη τρεις νίκες και επτά ισοπαλίες. Η κατάκτηση του περσινού πρωταθλήματος Αργεντινής, της χάρισε και το εισιτήριο για τους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες. Εκτός αποστολής για την αποψινή αναμέτρηση έμεινε ο τραυματίας Νέρι Ντομίνγκεζ (ΜΕ 17/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νιούελς Ολντ Μπόις, για το πρωτάθλημα. Ο Μιράντα στο 38′ έδωσε το προβάδισμα στην Ρασίνγκ Κλουμπ, με τη Νιούελς να φτάνει στην ισοφάριση με τον Παλάσιος, στο 66ο λεπτό.