*21η αγωνιστική

*Νωρίς στη σεζόν: Ερντρι – Ιστ Φάιφ 3-0, Ιστ Φάιφ – Ερντρι 0-1

*Η Ιστ Φάιφ έχει να κερδίσει σε αυτό το γήπεδο από το 2017, με δύο ισοπαλίες και πέντε ήττες από τότε.

ΕΡΝΤΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ερντρι κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Νταμπάρτον, πετυχαίνοντας Τρίτη συνεχόμενη νίκη, δείχνοντας σε καλή αγωνιστική κατάσταση αυτή την περίοδο. Και ειδικά στο γήπεδό της, έχει εφτά νίκες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια, έχοντας χάσει μόνο από την πρωτοπόρο Κόουβ Ρέιντζερς σε αυτό το διάστημα.

Είναι πάντα εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 3η, αλλά πλέον έχει ξεφύγει πάρα πολύ από την πέμπτη που δεν οδηγεί σε αυτά, ούσα στο +12 από αυτήν! Και διατηρεί την απόσταση της από την κορυφή και την απευθείας άνοδο στο -8.

Τραυματίες και απόντες είναι ο αμυντικός Λάιονς και οι επιθετικοί Κούιντερ – Αϊσα, Γκάμπι ΜακΓκιλ, με τον τελευταίο να είναι η πιο πρόσφατη απώλεια της ομάδας του. Επιπλέον ο προπονητής της, Ιαν Μάρεϊ, βρέθηκε θετικός σε τεστ για κορωνοϊό και δεν θα είναι απόψε στον πάγκο, με τον έμπειρο μέσο Σκοτ Αγκνιου να εκτελεί χρέη υπηρεσιακού τεχνικού απόψε!

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ερντρι κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Νταμπάρτον, χάρη σε ένα τέρμα του Ιστον στο 69ο λεπτό, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, όπου φαινόταν πώς όποια ομάδα σκοράρει, θα κερδίσει.

Ερντρι Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 1,5 (δες το στην Stoiximan)

*Εχει 8/13 over 2,5 εντός έδρας, 8/10 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΙΣΤ ΦΑΪΦ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ιστ Φάιφ ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Μοντρόουζ, αν και πάλεψε αρκετά και ίσως να άξιζε και καλύτερης τύχης. Αλλά αυτό που μετράει είναι πώς γνώρισε δεύτερη σερί ήττα, πέμπτη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Και ειδικά μακριά από την έδρα της δεν έχει πανηγυρίσει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα, έχοντας απλά δύο ισοπαλίες σε 10 αγώνες.

Παραμένει η ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, στην θέση που οδηγεί απευθείας στον υποβιβασμό, με τη χειρότερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας, αρκετά πίσω από τις ομάδες πιο πάνω της. Συγκεκριμένα είναι στο -5 από την ένατη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, ενώ είναι στο -7 από τις θέσεις παραμονής.

Μακροχρόνια τραυματίες είναι οι Σουάνσον (ΑΜ), Κάνιγχαμ (ΕΠ) και τιμωρημένος είναι ο επιθετικός της και πρώτος σκόρερ της ομάδας, Κόνελ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ιστ Φάιφ έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Μοντρόουζ, αρκετά πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, ίσως και λίγο άδικα, με δύο γκολ που δέχθηκε από τον Λάιονς σε διάστημα τριών λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο (60’, 63’).