*4η αγωνιστική.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Θα ήθελε να έχει πάρει αποτέλεσμα ο Εργοτέλης την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς με την Παναχαϊκή, αλλά παρά το γεγονός ότι έκανε πολύ καλή εμφάνιση, δεν τα κατάφερε. Ήταν απειλητικός και κινητικός επιθετικά, απείλησε σε τουλάχιστον 3-4 περιπτώσεις στο πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσε να έχει ανατρέψει το σκορ. Τελικά βρήκε την ισοφάριση στο 25’, έδειχνε ικανός για το 1-2, ωστόσο παράλληλα αμυντικά δεν ενέπνεε εμπιστοσύνη. Χρειάστηκε η παρέμβαση της διαιτησίας για να χάσει (οφσάιντ το 2-1 της Παναχαϊκής), σε κάθε περίπτωση έκανε καλή εμφάνιση. Έμειναν στους 2 πόντους οι Κρητικοί, που είναι μια επιθετική ομάδα, ωστόσο λιγάκι αφελής αμυντικά, κλασικό χαρακτηριστικό ομάδων του Γκώνια. Λίγο πριν το ματς θα γίνει γνωστή η αποστολή.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 για τον Εργοτέλη κόντρα στην Παναχαϊκή.

Στατιστικό: Από 3/4 ΝG έρχεται ο Εργοτέλης (δες το στην Novibet).

Δείτε τα προγνωστικά Ελλάδος (Κλικ Εδώ)

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

ΑΡΗΣ

Το 4Χ4 θέλει να κάνει σήμερα ο Άρης, έτσι ώστε να εκμεταλλευτεί τη χθεσινή απώλεια του ΟΦΗ και να ανέβει στο +4 απ’ τους Κρητικούς. Οι κίτρινοι έρχονται στο ματς με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία χάρη στο αποτελεσματικό ξεκίνημα στη Φούτμπολ Λιγκ, το οποίο συνεχίστηκε την περασμένη εβδομάδα με το εντός έδρας 2-0 επί της Καλλιθέας. Απλοποίησαν τη δουλειά τους με το 1-0 στο φινάλε του ημιχρόνου, το 2-0 στο 77’ τελείωσε οριστικά το ματς και τους έδωσε την ευκαιρία να πάρουν ανάσες. «Νομίζω ότι θα πρέπει να είμαι ευχαριστημένος, για τον ρυθμό στο α’ μέρος, την ένταση και την δημιουργία. Είμαι δυσαρεστημένος για το 46΄με 70΄, που πιστέψαμε ότι ίσως θα κερδίζαμε εύκολα. Από εκεί και πέρα το ματς τελείωσε, είμαστε ικανοποιημένοι για τους τρεις βαθμούς», επεσήμανε ο κόουτς Σπανός. Επιστρέφει ο Τσουμάνης (Αμυντικός), πάει για βασικός ο Βαλεριάνος. Η αποστολή: Καντιμοίρης, Μαντζάρης, Ούγκο Σόουζα, Νίκιτς, Στεφάνοβιτς, Δεληζήσης, Ιντζόγλου, Διαμαντόπουλος, Πλατέλλας, Πασάς, Κάσσος, Βαλεριάνος, Τσουμάνης, Καπνίδης, Τζανακάκης, Μαραγκός, Μουμίν, Λώττας, Ντούνης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-0 για τον Άρη κόντρα στην Καλλιθέα.

Στατιστικό: 4/5 NG μετράει ο Άρης σε όλες τις διοργανώσεις.