13η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα προγνωστικα στοιχημα τη Δευτέρα 24/06

ΕΡΕΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Χέλσινγκμποργκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 29ο λεπτό.

Μακριά από το δρόμο των επιτυχιών διατηρείται εδώ και πέντε αγωνιστικές (0-2-3) η Έρεμπρο, διάστημα στο οποίο πέτυχε μόλις τρία γκολ και δέχτηκε επτά. Άξιζε κάτι καλύτερο από την ήττα την προηγούμενη βδομάδα στην έδρα της Χέλσινγκμποργκ σε μία, κατά τα άλλα, ισορροπημένη αναμέτρηση που ολοκλήρωσε με 0.49 xGoals, έναντι 0.25 των γηπεδούχων.

Πανηγύρισε για τελευταία φορά τη νίκη επί της Ντέγκερφορς (2-1 εντός) πριν από κάτι περισσότερο από ένα μήνα. Αγνοεί αυτή στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις με αντίπαλο την Τρέλεμποργκ (0-3-2), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Επικράτησε αυτής τον Οκτώβριο 2018 με το εμφατικό 4-0 μπροστά στο κοινό της.

Έρεμπρο Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Μπράγκε, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Καρίμ στο 83ο λεπτό.

Αντίδραση απ’ την ήττα που γνώρισε στην έδρα της πρωτοπόρου Λαντσκρόνα έβγαλε άμεσα η Τρέλεμποργκ πετώντας νοκ άουτ την Μπράγκε. Δεν δέχτηκε ούτε μία ευκαιρία στην εστία της, αγχώθηκε ιδιαίτερα στο 43′ όταν οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Γιόνσον.

Κατά τα άλλα θα μπορούσε να σκοράρει περισσότερες φορές δημιουργώντας συνολικά 19 ευκαιρίες (xGoals 1.59), αναγκάζοντας σε πέντε αποκρούσεις τον αντίπαλο πορτιέρο. Η Τρέλεμποργκ γνώρισε μόλις μία ήττα σε οχτώ αγωνιστικές (τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες). Διατηρείται αήττητη στις τρεις τελευταίες επισκέψεις στην έδρα της Έρεμπρο (1-2-0): Κράτησε το μηδέν στις δύο από αυτές.