5η αγωνιστική – Φάση των ομίλων

*Ακόμη τρεις φορές στο παρελθόν έχει τεθεί αντιμέτωπες με ομάδες από την Αρμενία η Ελσίνκι και σε έξι αναμετρήσεις έχει απολογισμό τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Όλες ωστόσο, ήταν πριν το 2000. Αντιθέτως, αυτή είναι η πρώτη φορά που η Αλασκέρτ αντιμετωπίζει ομάδα από τη Φινλανδία.

*Στον πρώτο γύρο: Αλασκέρτ – Ελσίνκι 2-4

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΕΛΣΙΝΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από τρεις αναμετρήσεις και με απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία, η Ελσίνκι υπέστη και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική των ομίλων της διοργάνωσης, η ομάδα του Τόνι Κόσκελα φιλοξενήθηκε από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, στην έδρα της οποίας γνώρισε βαριά ήττα με 3-0. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο ματς και δεν απείλησε ιδιαίτερα τους Ισραηλινούς, οπότε και δεν κατάφερε να διεκδικήσει το κάτι παραπάνω.

Κάπως έτσι, είναι στην τρίτη θέση του πρώτου ομίλου, έχοντας συγκεντρώσει μόλις τρεις βαθμούς, ούσα στο -7 από τις δυο πρωτοπόρους Μακάμπι Τελ Αβίβ και ΛΑΣΚ Λινζ. Όπως είναι φυσικό, έχει αποκλειστεί ήδη από τη συνέχεια, οπότε και θα παίξει χωρίς άγχος σε αυτές τις δυο στροφές που απέμειναν. Δεν έχει άλλες υποχρεώσεις, καθώς το πρωτάθλημα Φινλανδίας ολοκληρώθηκε στα τέλη του περασμένου μήνα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, για το Κόνφερενς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω στο 22ο λεπτό, το αυτογκόλ του Λίνγκμαν στο 65′ διπλασίασε τα τέρματα των Ισραηλινών, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις.

Ελσίνκι Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην Interwetten)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΛΑΣΚΕΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Αλασκέρτ, μετά και τη νίκη επί της Ουράρτου (2-1 εντός), για το πρωτάθλημα. Την Κυριακή, η ομάδα του Μίλαν Μιλάνοβιτς φιλοξενήθηκε από την Ουράρτου, αυτή τη φορά για τη φάση των προημιτελικών του κυπέλλου, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Κατώτερη των προσδοκιών, δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι, δέχθηκε από ένα τέρμα στο κάθε ημίχρονο και αποκλείστηκε από τη συνέχεια.

Παράλληλα, παραμένει άποντη μετά τέσσερα παιχνίδια στο φετινό Κόνφερενς Λιγκ, έχοντας ηττηθεί κατά σειρά από Μακάμπι Τελ Αβίβ (4-1 εκτός), Ελσίνκι (2-4 εντός) και ΛΑΣΚ Λινζ (0-3 εντός, 2-0 εκτός). Οπότε και έχει αποκλειστεί ήδη από τη συνέχεια. Στα θετικά για τον Σέρβο τεχνικό, το γεγονός ότι δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Ουράρτου, για το κύπελλο Αρμενίας. Βρέθηκε πίσω με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 78ο λεπτό.