Πρώτος γύρος των πλέι οφ ανόδου στην Α’ Ολλανδίας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση που το συνολικό σκορ των δύο αγώνων είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Διπλοί αγώνες, ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Ρόντα (14/5).

*Στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος (14/8): Ρόντα – Εξέλσιορ 1-2

*Στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος (26/2): Εξέλσιορ – Ρόντα 2-0

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

ΕΞΕΛΣΙΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Σε αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, έμεινε στο 2-2 εντός έδρας με την Μπρέντα στο φινάλε της λίγκας. Μπήκε κάπως νωθρά στο παιχνίδι και έμεινε πίσω στο 10′, αλλά η συνολικότερη εικόνα της έπειθε περισσότερο και με όμορφο επιθετικό στυλ, κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή με δύο γκολ μέχρι το 48′. Συνέχισε σε αμείωτη ένταση αλλά δεν κατάφερε να κλειδώσει την νίκη, εν τέλει δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις.

Από την ώρα που έβγαλε το μεγάλο διπλό στην έδρα της Φόλενταμ και μπήκε σφήνα στο κόλπο της απευθείας ανόδου, έδειξε να καταρρέει και μοιραία τερμάτισε στην 6η θέση, ολοκληρώνοντας την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος προβληματικά. Προέρχεται από τέσσερις σερί ισοπαλίες, ενώ αγνοεί την νίκη στα τελευταία έξι παιχνίδια (0-4-2), ενδεικτικό του ντεφορμαρίσματός της.

Εξέλσιορ Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και Over 3,5

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΟΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα παιχνίδι που οι άμυνες πήγαν περίπατο λόγω του μη βαθμολογικού ενδιαφέροντος, επικράτησε με 4-3 της Τέλσταρ εντός έδρας στο φινάλε του πρωταθλήματος. Έπαιξε για δέκα λεπτά στην αρχή του ματς, προηγήθηκε και εμφανίστηκε ξανά μετά το 70′. Οι εσωτερικές αλλαγές του Στρέπελ και ορισμένες λύσεις από τον πάγκο, άλλαξαν πλήρως την εικόνα της και κατάφερε να φτάσει από το 1-3 στο 4-3 από το 75′ μέχρι το 87′!

Επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στις νίκες, μετά τις δύο σερί ήττες που είχαν προηγηθεί χωρίς μάλιστα να σκοράρει σε καμία από αυτές. Θετικό το πρόσημο της σεζόν μέχρι στιγμής, δείχνει ικανή να υπερκεράσει το εμπόδιο της Εξέλσιορ σύμφωνα και με τον προπονητή της. Δείχνει πιο ώριμη φέτος να κάνει το βήμα παραπάνω και να διεκδικήσει την επιστροφή της στην μεγάλη κατηγορία του ολλανδικού ποδοσφαίρου με μεγαλύτερες αξιώσεις.