*9η αγωνιστική

*6/10 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βίλα Νόβα έφερε 1-1 εκτός έδρας από την Σαπεκοένσε, αν και προηγήθηκε στο 84ο λεπτό με τον Άλεσον, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Αμπράο στις καθυστερήσεις.

Η Βίλα Νόβα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Σαπεκοένσε, παρόλο που προηγήθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, χωρίς να αντέξει να κρατήσει για τόσα λίγα λεπτά! Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει.

Μάλιστα ακόμη ψάχνει την πρώτη του νίκη στον πάγκο της ο νέος της προπονητής, Λουιζίνιο Λόπες, που προσελήφθη μετά την απώλεια ενός περιφερειακού κυπέλλου και κάποιες πολύ κακές εμφανίσεις. Και ο ίδιος παραδέχθηκε πώς ανυπομονεί για να την πετύχει!

Για πρώτη φορά φέτος δεν έχει νίκη εδώ και δύο αγώνες σερί στο γήπεδό της! Γενικώς σε αυτό έχει μόλις δύο ήττες και μία ισοπαλία σε 17 αγώνες!

Η πορεία της κρίνεται μέτρια ως τώρα στο εθνικό πρωτάθλημα, απέχοντας τους ίδιους βαθμούς, τέσσερις, από ζώνη υποβιβασμού και από πρώτη τετράδα και θέσεις ανόδου.

Βίλα Νόβα Στατιστικά

*9/17 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*12/17 N/G εντός έδρας

ΣΕΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Η Σεαρά κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κοριτίμπα με ένα γκολ του Μπαρτσέλο στο 49ο λεπτό.

Η Σεαρά πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, πάλι στο γήπεδό της, κερδίζοντας εκεί με 1-0 την Κοριτίμπα. Αυτό ήταν το έκτο συνεχόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος αήττητη, με τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα.

Από την στιγμή που θα μετατρέψει τις αρκετές ισοπαλίες που φέρνει σε νίκες, είναι δεδομένο πώς θα τα πάει καλύτερα. Άλλωστε στις οκτώ πρώτες αγωνιστικές έχει μόλις μία ήττα!

Μακριά από την έδρα της δεν έχει δεχθεί γκολ και δεν έχει χάσει στα δύο τελευταία παιχνίδια της, αν και έχει τρεις ήττες στα πέντε πιο πρόσφατα!

Είναι σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός πρώτης τετράδας, αλλά σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα από την κορυφή.