2η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους

*Η Ζάλτσμπουργκ σε 4 αναμετρήσεις με ισπανικές ομάδες στο παρελθόν, έχει δύο νίκες και μία ισοπαλία

Ατλέτικο Μαδρίτης – Ζάλτσμπουργκ στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επέστρεψε άμεσα στις νίκες μετά το “χαστούκι” από τη Μπάγερν στο Μόναχο στην πρεμιέρα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, όπου ηττήθηκε με το βαρύ 4-0. Νίκησε τη Μπέτις (2-0) εντός έδρας, με τον… δικό της γνωστό τρόπο. Παίζοντας συντηρητικά, βρήκε ένα γκολ στο πρώτο λεπτό του δεύτερου μέρους και “κλείδωσε” τους τρεις βαθμούς στις καθυστερήσεις όταν ο αντίπαλος έδωσε δικαιώματα στην άμυνα με ρίσκο να ισοφαρίσει. Ήταν η δεύτερη νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια για το συγκρότημα του “Τσόλο” Σιμεόνε, ενώ συγκεκριμένα στην Πριμέρα Ντιβισιόν, έχει ξεκινήσει αήττητη με τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες σε πέντε αγώνες.

Οι “Ροχιμπλάνκος” έχουν κατορθώσει να διατηρήσουν ανέπαφη την εστία τους στα τελευταία τέσσερα στο πρωτάθλημα, ασχέτως αν δε νίκησαν σε δύο από αυτά. Στο αγωνιστικό κομμάτι, το νέο πρόβλημα ακούει στο όνομα Γιανίκ Καράσκο, ο οποίος αντιμετωπίζει ένα μυϊκό πρόβλημα στο δεξί πόδι και είναι εκτός αποστολής. Γνωστές από την άλλη, οι απουσίες του δεξιού μπακ Βρσάλικο και του επιθετικού Ντιέγο Κόστα. Ο Σούλ Νίγκεθ έχασε τα προηγούμενα παιχνίδια και δίνεται αμφίβολος, αν και δύσκολα θα πάρει θέση στην ενδεκάδα καθώς δεν έχει αγωνιστικό ρυθμό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 2-0 της Μπέτις, εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Το πρώτο μέρος δεν είχε γκολ για τις δύο ομάδες, ωστόσο η Ατλέτικο πήρε προβάδισμα στο 46’ με τον Γιορέντε. Στο 74’ αποβλήθηκε ο Μοντόγια για λογαριασμό των φιλοξενούμενων και στις καθυστερήσεις ο Σουάρες σκόραρε για το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ Στατιστικά

*5 σερί ματς με N/G (δες το στη betshop)

*4/5 παιχνίδια τελευταία με under 2.5 γκολ

*Αήττητη για 16 αγώνες εντός έδρας

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΖΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ζάλτσμπουργκ έχει κάνει ιδανικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, καθώς διατηρεί το απόλυτο νικών με το πέρας πέντε αγωνιστικών. Είχε δύσκολο έργο κόντρα στην Αούστρια Βιέννης (0-2) στο προηγούμενο, όμως ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο μέρος και σημείωσε δύο τέρματα για το “διπλό”. Η ομάδα του Μαρς είναι η μοναδική που έχει κάνει το 5Χ5 και αναμενόμενα φιγουράρει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Παρ’ όλα αυτά, στο Τσάμπιονς Λιγκ δε μπήκε με το δεξί, αφού αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 στην πρώτη αγωνιστική, κόντρα στη Λοκομοτίβ Μόσχας.

Αιφνιδιάστηκε με το γκολ του Έντερ στο 19’, όμως έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε στο φινάλε του ημιχρόνου. Ξεκίνησε δυνατά το δεύτερο και έκανε την ανατροπή με τον Γιουνούζοβιτς στο 50’, όμως δεν ήταν αρκετό. Το τέρμα του Λισάκοβιτς στο 75’ έδωσε από ένα βαθμό σε κάθε ομάδα. “Η Ατλέτικο θα έχει λίγη πίεση έπειτα από την ήττα της πρεμιέρας, όμως εμείς πρέπει να παίξουμε το παιχνίδι ματς, με αυτοπεποίθηση. Έτσι, θα έχουμε την ευκαιρία για ένα καλό παιχνίδι, απέναντι σε μια τόσο δυνατή ομάδα”, δήλωσε ο τεχνικός της Ζάλτσμπουργκ, Τζέσι Μαρς. Για τους Αυστριακούς δεν υπολογίζεται ο μέσος Μπερνέντ εξαιτίας τραυματισμού.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 0-2 της Αούστρια Βιέννης εκτός έδρας, για το πρωτάθλημα. Δυσκολεύτηκαν να κάνουν γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν στο πρώτο μέρος. Στο 62’ ο Μπερίσα έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ντάκα “σφράγισε” τους τρεις βαθμούς της νίκης.