23η αγωνιστική

*Μετρούν 6/9 παιχνίδια με over 2.5 γκολ μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: Ούλενσακερ/Κίσα – Οσάνε 0-1

ΟΣΑΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

H Οσάνε δεν είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αγωνιστικά, έχει πάρει μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Προέρχεται από θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της Σταρτ (1-1), ενώ η μοναδική της επιτυχία στο συγκεκριμένο διάστημα, είναι το 1-0 επί της Σόγκνταλ εντός έδρας. Είναι οριακά πιο κοντά στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας, παρά στη ζώνη του υποβιβασμού και φαντάζει δύσκολο να κινδυνέψει. Δεν αναφέρθηκαν νέα προβλήματα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας με αντίπαλο τη Σταρτ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 35’ ο Ρόμπσταντ σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 74’ ο Λόρεντσεν ισοφάρισε σε 1-1 και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οσάνε Στατιστικά

*4/5 ματς με G/G (δες το στη betshop)

*4/6 αναμετρήσεις έληξαν με over 3.5

*Δέχεται γκολ σε 9/11 ματς εντός έδρας

ΟΥΛΕΝΣΑΚΕΡ/ΚΙΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ούλενσακερ διανύει πτωτική πορεία και βαδίζει ολοένα και πιο κοντά στην επικίνδυνη ζώνη. Για την ώρα είναι στη θέση των μπαράζ παραμονής, όμως έρχεται από επτά διαδοχικές ήττες. Ο Άριλντ Σούντγκοτ παραιτήθηκε από την τεχνική ηγεσία μετά την ήττα από τη Γκρόρουντ (1-2) και στη θέση του αναλαμβάνει ο Στέφεν Λάντρο ο οποίος ξεκίνησε τη σεζόν στη Σάντνες. Στο αγωνιστικό κομμάτι, δεν έχει στη διάθεσή του τον αμυντικό Ρίνγκσταντ διότι συμπλήρωσε κάρτες.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 1-2 εντός έδρας από τη Γκρόρουντ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 17΄ ο Χούσεμπε σκόραρε για το 1-0, όμως στο 31’ ο Άγκα ισοφάρισε σε 1-1 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 65’ ο Χούσεμπε με αυτογκόλ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ στο 90+2’ αποβλήθηκε ο Έλμι για τη Γκρόρουντ.