ΑΛΜΠΙΟΝ ΡΟΒΕΡΣ

Με τον πλέον πιο επιβλητικό τρόπο πέρασε την περασμένη αγωνιστική από την έδρα της Κουίνς Παρκ η Άλμπιον Ρόβερς, επικρατώντας εύκολα 5-2. Έμεινε πίσω στο 11’ (1-0), ανέβασε στροφές στη συνέχεια και πήγε προηγούμενη στην ανάπαυλα (1-2). Με την έναρξη της επανάληψης απέκτησε αέρα δύο τερμάτων (1-3 στο 47’) και μέχρι το 76’ της συνάντησης πέτυχε άλλα δύο γκολ (1-5), για να δεχθεί τη μείωση στο 81’ της συνάντησης (2-5). Πρώτη νίκη στη σεζόν για την Άλμπιον Ρόβερς μετά την βαριά ήττα που είχε υποστεί από την Έιρ (1-5), θεωρείται μια από τις πιο αδύναμες ομάδες της League One και αναμένεται να δώσει μάχη μέχρι τέλους για την αποφυγή του υποβιβασμού. Μεσοβδόμαδα πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Τσάλεντζ Καπ, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Σπάρτανς στα πέναλτι (0-0 κ.α και παράταση, 5-4 στα πέναλτι).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη – πρόκριση στα πέναλτι επί της Σπάρτανς για το Τσάλεντζ Καπ.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα πέντε απ’ τα έξι τελευταία παιχνίδια της Άλμπιον Ρόβερς. (δες το στην Novibet)

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

ΕΡΝΤΡΙΟΝΙΑΝΣ

Από την άλλη πλευρά η Ερντριόνιανς στάθηκε αρκετά τυχερή και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Αρμπρόουθ εντός έδρας. Έμεινε πίσω στο 33’ (0-1), ισοφάρισε με την έναρξη της επανάληψης (1-1 στο 50’), ήταν συνολικά κατώτερη και δέχθηκε πάρα πολλές φάσεις από την αντίπαλο, το δίκαιο ήταν να χάσει το παιχνίδι με βάση την εικόνα της αναμέτρησης. Δεύτερη αγωνιστική που αγνοεί τη νίκη η Ερντριόνιανς μετά την ήττα στην πρεμιέρα από την Φόρφαρ (2-1 εκτός έδρας). Αν και λογίζεται ένα από τα φαβορί για να συμμετάσχει στα πλέι οφ, με τέτοιες εμφανίσεις δεν πάει πουθενά. Αποκλείστηκε μεσοβδόμαδα από τη συνέχεια του Τσάλεντζ Καπ, γνωρίζοντας την συντριβή 4-0 από την ανώτερη ποιτικά Κουίν οφ Σάουθ (Τσάμπιονσιπ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα – αποκλεισμός 4-0 από την Κουίν οφ Σαουθ για το Τσάλεντζ Καπ.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα απ’ τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της Ερντριόνιανς.