*10η αγωνιστική

*Over 3,5 στα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα, Τρίτη 18/06!

ΑΚΡΑΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-2) της Ακουρέιρι. Ο Άνταλσταϊνσον έκανε το 1-0 στο 14′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Χάρνταρσον (16′) και Σίγκουρντσον (21′). Ισοφάρισε ο Άρνασον στο 37′, προτού ο Σμάρασον με πέναλτι διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα πέντε λεπτά αργότερα.

Με το “τρίποντο” επέστρεψε η Ακράνες από την έδρα της Ακουρέιρι πριν από δύο βδομάδες, βάζοντας τέλος σε αρνητικό σερί τριών αναμετρήσεων (0-1-2). Δέχτηκε ισχυρή πίεση από τους γηπεδούχους, είχε σε εξαιρετική μέρα τον Έιναρσον (τέσσερις αποκρούσεις) ολοκληρώνοντας με 1.89 xGoals.

Διατηρήθηκε εντός εξάδας και στο +2 από την αποψινή αντίπαλό της Ρέικιαβικ, της οποίας επικράτησε για τελευταία φορά εντός έδρας πριν από έντεκα χρόνια: Στις 26 Σεπτεμβρίου 2013 με 3-1. Έκτοτε σημείωσε τρεις ισοπαλίες και οχτώ ήττες, δεν σκόραρε μόλις στις τέσσερις από αυτές και δέχτηκε 2+ γκολ στις οχτώ.

ΑΚΡΑΝΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

ΡΕΪΚΙΑΒΙΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (5-3) από τη Βαλούρ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Σιγκούρασον (6′) και Άντρεσον (7′), προτού απαντήσουν οι Χάραλντσον (12′, 34′), Πέντερσεν (31′, 37′) και Ούναρσον (74′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φινμπόγκασον στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα ολοκλήρωσε η Ρέικιαβικ (61′ Πάλμασον).

Τον διασυρμό μπροστά στο κοινό της γνώρισε η Ρέικιαβικ πριν από δύο βδομάδες από τη Βαλούρ, μαζεύοντας συνολικά πέντε φορές την μπάλα από τα δίχτυα της. Δεν εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως προηγήθηκε με 2-0 πριν καν συμπληρωθούν 10′, δεχόμενη τέσσερα γκολ πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Σε απογοητευτική κατάσταση βρέθηκε η αμυντική γραμμή της και ο τερματοφύλακας Σμιτ. Στις έξι τελευταίες εξόδους της η Ρέικιαβικ υπέστη μία ήττα από τη Στιαρνάν (5-3) στις 16 Μαΐου (τρεις νίκες, μία ισοπαλία). Έχει σύμμαχο την παράδοση ενόψει της αποψινής παραμένοντας αήττητη σε 14 αναμετρήσεις με την Ακράνες (11-3-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.