*3ος προκριματικός γύρος του Τσάμπιονς Λιγκ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Μετρούν 6/9 παιχνίδια με under 2.5 γκολ μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*H Μονακό δεν έχει υποστεί ήττα από την Αϊντχόφεν, σε πέντε αναμετρήσεις από το 2015 και έπειτα.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Μονακό – Αϊντχόφεν 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-1 επί της Έμεν. Ο Μπακαγιόκο το 1-0 στο 18’, το 2-0 ήρθε με αυτογκόλ του Κίφτενμπελντ στο 26’, το 3-0 έκανε ο Γκακπό στο 38’, το 4-0 ο ίδιος παίκτης στο 54’. Στο 62’ μείωσε ο Ρόμενι στο 62’.

Έχει μπει στη νέα σεζόν αρκετά δυναμικά, το Σάββατο διέλυσε την Έμεν στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος. Εκμεταλλεύτηκε τα λάθη και τις αργές επιστροφές του αντιπάλου, που έδειξε πλήρως ανέτοιμος για το ματς. Αρκετές γκάφες για την Έμεν, η Αϊντχόφεν την “τιμώρησε” με τέσσερα γκολ μέχρι το 54’, τα τρία εκ των οποίων στην αντεπίθεση. Επιβλητικοί και αποτελεσματικοί οι παίκτες του Φαν Νίστελροϊ, ο οποίος είχε την ευχέρεια να ξεκουράσει κάποιους βασικούς κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-1 με τη Μονακό την περασμένη εβδομάδα για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Διαχειρίστηκε καλά το πρώτο ημίχρονο, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και προηγήθηκε με τρομερό γκολ του Φέερμαν, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο δέχτηκε πίεση και έδωσε αρκετές φάσεις στη Μονακό. Οι Γάλλοι ισοφάρισαν στο 80’ από στατική φάση, ενώ είχαν και δοκάρι, μπορούσαν να ανατρέψουν το σκορ. Νωρίτερα η PSV επικράτησε 5-3 του Άγιαξ στο Σούπερ Καπ, έχει σκοράρει 10 γκολ σε τρία ματς, δείχνει να έχει αρκετές επιλογές απ’ τη μέση και μπροστά.

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/5 G/G σε φιλικά και επίσημα.

*Έρχεται από τέσσερα σερί G/G σε φιλικά και επίσημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

MONAKO ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Στρασμπούργκ στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος. Ο Ντιατά το 0-1 στο 43’, το 0-2 έκανε ο Ντιόπ στο 53’. Μείωσε ο Ντιαλό στο 65’ για τη Στρασμπούργκ.

Μπήκε με το “δεξί” στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος, πέρασε με 2-1 απ’ την έδρα της Στρασμπούργκ. Ο κόουτς Κλεμέν έκανε λίγες αλλαγές στην ενδεκάδα συγκριτικά με το ματς κόντρα στην Αϊντχόφεν, η ομάδα του είχε ρυθμό και ενέργεια, σκόραρε λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους με τρομερό σουτ του Ντιατά. Μπήκε στο δεύτερο 45λεπτο με όρεξη και βρήκε γρήγορα δεύτερο γκολ, έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση. Μείωσε στο 65’ η Στρασμπούργκ, που πίεσε στη συνέχεια και βρήκε το 2-2 στις καθυστερήσεις, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ως οφ-σάιντ.

Δεν ικανοποίησαν κάποιοι παίκτες απ’ τη μέση και μπροστά, ο Κλεμέν περιμένει περισσότερα, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-1 με την Αϊντχόφεν για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Εκεί η ομάδα του ήταν μέτρια για μεγάλο χρονικό διάστημα, όμως στο δεύτερο μέρος συνήλθε και πίεσε τους Ολλανδούς, ισοφάρισε και είχε ευκαιρίες για την ανατροπή. Σε σχέση με την πρεμιέρα του πρωταθλήματος επιστρέφουν οι Γκολόβιν και Φόλαντ, είναι διαθέσιμος ο Ενρίκε, έμειναν εκτός οι Μποαντού και Μπαντιασίλ.