*31η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρουζέιρο – Αβαϊ 0-3

*Από τα 15 παιχνίδια τους στο παρελθόν, τα εννιά έχουν λήξει ισόπαλα, πέντε από τα εφτά που έχουν παίξει σε αυτό το γήπεδο.

ΑΒΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αβαϊ επικράτησε άνετα με 5-2 εντός έδρας της Κασαντόρ, ομάδας χαμηλότερης κατηγορίας στο εθνικό επίπεδο, για ένα περιφερειακό κύπελλο της χώρας. Ξεπέρασε έτσι άμεσα την προηγούμενη ήττα της, τελευταία για το πρωτάθλημα, μοναδική στους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες της!

Είναι στην πρώτη τετράδα που οδηγεί στην άνοδο, ισόβαθμη με ομάδα εκτός αυτής, αλλά έχοντας έναν αγώνα λιγότερο, τον σημερινό, επομένως θα παραμείνει εντός αυτής, ανεξαρτήτως αποτελέσματος σήμερα. Απλά έχει την ευκαιρία να ξεφύγει ακόμη περισσότερο.

Επιστρέφουν από τιμωρία οι μέσοι Μπρούνο Σίλβα, Γουέσλεϊ Σοάρες, χωρίς να έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Αβαϊ κέρδισε 5-2 εντός έδρας την Κασαντόρ, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Φράγκα, ενώ στη συνέχεια σκόραραν οι Ματέους (15’, 22’, 60’), Ζο (17’), «καθαρίζοντας» πάρα πολύ νωρίς τον αγώνα.

Αβαϊ Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί G/G (δες το στην bet365)

*Εχει 9/15 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Οι 12 από τους 15 εντός έδρας αγώνες της στο εθνικό πρωτάθλημα ήταν ισόπαλοι στο ημίχρονο.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κρουζέιρο έφερε 0-0 εντός έδρας με την Μποταφόγκο, σε έναν αγώνα που βάσει εμφάνισης και ευκαιριών που έκανε, άξιζε τη νίκη πλήρως. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, ενώ μακριά από την έδρα της δεν χάνει εδώ και οκτώ αγώνες, με πέντε ισοπαλίες. Γενικότερα έχει τα περισσότερα Χ ως τώρα στο εθνικό πρωτάθλημα.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά βρίσκεται πολύ μακριά από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο, στο -11 συγκεκριμένα, ενώ είναι αρκετά μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +7 για την ακρίβεια.

Απουσιάζουν λόγω τιμωρίας οι Αντριάνο (ΜΕ), Τζιοβάνι (ΜΕ), ενώ ο μέσος Κλαουντίνιο βρέθηκε θετικός σε COVID-19 και είναι σε καραντίνα, αλλά επιστρέφουν από τιμωρία οι Καμπράλ (ΜΕ), Ραμόν (ΑΜ) και ο επιθετικός Μαρσέλο Μορένο που ήταν στην εθνική Βολιβίας

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κρουζέιρο έφερε 0-0 εντός έδρας με την Μποταφόγκο, σε έναν αγώνα που πίεζε σε όλη τη διάρκεια του, έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει, ενώ απειλήθηκε ελάχιστα από την αντίπαλο της, σε μία – δύο φάσεις στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.