Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Επιστροφή στις ήττες για την Παϊσαντού μετά από δυο αγωνιστικές, όπου και είχε απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνο Καβαλκάντι φιλοξενήθηκε από τη Ναούτικο, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 3-1. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς φιλοξενούμενων σημείωσε στο 41ο λεπτό ο Ζόναταν, μειώνοντας προσωρινά σε 2-1 για την ομάδα του. Η Παϊσαντού ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς στο 90ο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Ρονιέρι. Μετά και από αυτή την ήττα της, παραμένει πολύ χαμηλά στη βαθμολογία και οριακά εκτός επικίνδυνης ζώνης, ούσα πέντε βαθμούς πάνω από αυτή. Το γεγονός αυτό έχει φέρει υπό μεγάλη πίεση τον τεχνικό Καβαλκάντι, που αν δεν βρει γρήγορα τα αποτελέσματα που θέλει, τότε πολύ δύσκολα θα παραμείνει στην θέση του. Καλή η παρουσία μπροστά στο κοινό της, όπου και έχει απολογισμό πέντε νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Ναούτικο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Μπραγκαντίνο, μετά και από εκείνη στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Γκοϊανιένσε (1-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Βέιγκα φιλοξενήθηκε από την Μπραγκαντίνο, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 2-0, δεχόμενη και τα δυο γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Μπραγκαντίνο εξακολουθεί να βρίσκεται εντός επικίνδυνης ζώνης, ούσα και τέσσερις βαθμούς μακριά από την σωτηρία της. Παράλληλα διαθέτει μια από τις χειρότερες επιθέσεις της κατηγορίας, με 21 τέρματα στο ενεργητικό της. Πολύ κακή μακριά από την έδρα της, όπου και έχει απολογισμό δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και οκτώ ήττες. Υπό πίεση βρίσκεται ο κόουτς Βέιγκα, με την διοίκηση να τον στηρίζει για την ώρα. Στο αποψινό παιχνίδι αναμένεται να κάνει το ντεμπούτο του ο αμυντικός Ντιέγκο Σάκομαν, που ήρθε για να αντικαταστήσει τον Έντερ Λίμα, που μετακόμισε στην Αμέρικα Μινέιρο. Για το παιχνίδι κόντρα στην Παϊσαντού δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Σάντος για το Κόπα Παουλίστα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.