Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΤΖΟΪΝΒΙΛ

Την πρώτη της νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι η Τζόινβιλ, η οποία μετρούσε μια ισοπαλία και δυο ήττες μέχρι τότε. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Λίσκα φιλοξένηθηκε από την Κρισιούμα, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει ένα πολύ μεγάλο διπλό, επικρατώντας με 0-1. Το τέρμα του Ζάελ στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης στάθηκε αρκετό για να χαρίσει στην ομάδα του το “τρίποντο”, το οποίο της έδωσε μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός επικίνδυνης ζώνης, ούσα και στην 17η θέση με 21 βαθμούς, πέντε μακριά από τη σωτηρία. Θέλει να συνεχίσει σε αυτό το ρυθμό και να τα παίξει όλα για όλα για την παραμονή της. Ωστόσο, εντός έδρας δεν τα πηγαίνει και πολύ καλά, μετρώντας δυο νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες. Για το αποψινό παιχνίδι, ο Λίσκα δεν θα έχει στη διάθεση του τους τραυματίες Ντιόνες (ΜΕ), Λίτζερ (ΑΜ) και Ρομπερτίνιο (ΑΜ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Κρισιούμα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΜΠΑΪΑ

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα, μετά από αυτή κόντρα στην Αβαΐ (0-3), κατάφερε να πανηγυρίσει η Μπαΐα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκούτο Φερέιρα φιλοξένησε την Παρανά, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 3-0. Πραγματοποιώντας ακόμη μια εξαιρετική εμφάνιση, η Μπαΐα άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό με τον Εντιγκάρ Ζούνιο και έντεκα λεπτά αργότερα διπλασιάσε τα τέρματα της, με τον Ζουνίνιο. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 68ο λεπτό, με τον Αλάνο. Στην έκτη θέση της βαθμολογίας η Μπαΐα, όπου και μετράει 31 βαθμούς, όσους έχουν και οι Ναούτικο και Λοντρίνα, των οποίων υπερτερεί, έχοντας καλύτερο απολογισμό τερμάτων. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Θέλει ωστόσο να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις για να μειώσει ακόμη περισσότερο τη διαφορά της από την πρώτη τετράδα, η οποία είναι στους τρεις βαθμούς αυτή τη στιγμή. Τραυματίστηκε στο παιχνίδια με την Παρανά και δεν υπολογίζεται για απόψε ο Φεϊχάο (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Παρανά για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα οκτώ από τα εννέα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.