* 6η αγωνιστική.

* Αήττητη στα 5 τελευταία μεταξύ τους η Ουρακάν, μετράει 3 νίκες, όλες εντός έδρας.

* Under 2,5 οι 5/6 τελευταίες αναμετρήσεις τους.

ΒΕΛΕΣ ΣΑΡΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 2-1 τη Ριέστρα με ανατροπή. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Ορτίς (22’), το γύρισε στο τέλος με Μπράιαν Ρομέρο (69’) και Λοβάτο (90’+1).

Παραλίγο να υποστεί μια ήττα αρκετά ντροπιαστική, αλλά έβγαλε χαρακτήρα στο τέλος και όχι απλά δεν έχασε, το γύρισε κιόλας. Κρατάει την εμφάνιση που έκανε στο δεύτερο ημίχρονο, στο πρώτο ήταν αποκαρδιωτική.

Συνεχίζεται η αστάθεια, αλλά φαίνεται πια τι ζητάει ο Κιντέρος από τους παίκτες του. Επίσης όμως φαίνεται και το πόσο μακριά είναι εκείνοι από το να το αποδώσουν και χρόνος δεν υπάρχει. Ξέφυγε λίγο στη βαθμολογία των μέσων όρων, αν κάνει όμως ένα αρνητικό σερί, θα βρεθεί ξανά πολύ κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Βέλες Σάρσφιλντ Στατιστικά

* Over 2,5 τα 3 τελευταία της, τα 2 πιο πρόσφατα με G/G.

* Έχει δεχτεί τουλάχιστον από 1 γκολ σε όλα τα παιχνίδια που έχει δώσει φέτος.

ΟΥΡΑΚΑΝ

Προηγούμενο ματς: Ήττα από τη Χιμνάσια με 3-1 με ανατροπή. Προηγήθηκε με τον Μασάντι (34’), δέχτηκε τρία γκολ στην επανάληψη από τους Ντομίνγκες (62’), Μαμίνι (70’) και Κολμάν (90’+2).

Κέρδισε μια φορά στην πρεμιέρα και μετά ξέχασε πως είναι το συγκεκριμένο συναίσθημα. Στη Λα Πλάτα αυτό που άξιζε πήρε, το γκολ που σημείωσε ήταν κόντρα στη ροή του αγώνα, στην επανάληψη φάνηκε πολύ κατώτερη και δεν μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο στην ορμή της αντιπάλου.

Η θέση της στη βαθμολογία δεν είναι και η καλύτερη, αλλά τουλάχιστον προς το παρόν δεν έχει βρεθεί χαμηλά ούτε στη συνολική βαθμολογία, ούτε σε εκείνη των μέσων όρων, όπου δεν έχει κάτι να την ανησυχεί. Θέση στα πλέι οφ του Κόπα ντε λα Λίγκα όμως, πολύ δύσκολα θα διεκδικήσει, αν δεν αλλάξει εικόνα εντελώς.