Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

Α.Μ.Ε.Σ. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ

Χωρίς βαθμό παραμένει μετά από δυο παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, ο οποίος έχει ηττηθεί και στα δυο πρώτες αγωνιστικές. Μετά την εντός έδρας ήττα με 0-1 από τον Διαγόρα Σεβαστής, η ομάδα του Νίκου Θεοδοσιάδη δεν τα κατάφερε ούτε εκτός έδρας με την Νίκη Βόλου, από την οποία και έχασε με το ευρύ 3-0. Αποτέλεσμα καθόλου κακό για το σύνολο του Θεοδοσιάδη, που έχασε να τεράστια ευκαιρία να διεκδικήσει κάτι καλύτερο, καθώς από το 70ο λεπτό και με το σκορ ακόμη στο 1-0, αγωνιζόταν με αριθμητικό πλεονέκτημα. Πλέον, άπαντες κοιτάζουν να πανηγυρίσουν τους πρώτους τους βαθμούς στο σημερινό παιχνίδι με τον Εθνικό Φιλιππιάδας, που επίσης δεν έχει πάρει κάποιο βαθμό ακόμη. Απών από το σημερινό παιχνίδι με τον Εθνικό θα είναι και πάλι ο Μωυσίδης, ο οποίος είναι τραυματίας και αναμένεται να επιστρέψει σε πρόγραμμα προπονήσεων σε περίπου δέκα ημέρες. Παράλληλα, αποτελεί παρελθόν από την ομάδα ο Μάριος Χατζηκωνσταντίνου, ο οποίος συναντήθηκε με την διοίκηση και έλυσε την συνεργασία με την ομάδα μετά από δέκα περίπου μήνες κοινής πορείας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Νίκη Βόλου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ

Όπως ο σημερινός του αντίπαλος, έτσι και ο Εθνικός Φιλιππιάδας αγνοεί τη νίκη στα δυο πρώτα παιχνίδια του στο νέο πρωτάθλημα. Μετά την ήττα από την εντός έδρας ήττα με 0-2 από τη Νίκη Βόλου, η ομάδα του Γιώργου Γιάννου φιλοξένησε τον Απόλλων Λάρισας, κόντρα στον οποίο και ηττήθηκε με σκορ 2-3. Ο γηπεδούχοι δεν ξεκίνησαν καθόλου καλά το παιχνίδι με αποτέλεσμα να βρεθούν με δυο γκολ πίσω στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τον Μιχάλη να μειώνει προσωρινά σε 1-2 στο 39ο λεπτό. Και πάλι όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα, ένα λεπτό πριν το ημίχρονο. Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε στο 78ο λεπτό ο Μπότσαρης. Κόντρα στον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας η ομάδα του Γιάννου θέλει να πανηγυρίσει τους πρώτους της φετινούς βαθμούς, κόντρα μάλιστα και σε μια ομάδα που επίσης δεν έχει πάρει κάποιο βαθμό. Εκτός αποστολής για τον αγώνα με τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας έμειναν οι Λέντζος, Τόλα και Ιωάννου. Στον αντίποδα στους εκλεκτούς του Γιώργου Γιάννου βρίσκεται το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, ο Γιάννης Μπαλογιάννης και δεν αποκλείεται να ντεμπουτάρει.

Μετά και την τελευταία προπόνηση της ομάδας, χθες το πρωί, ο Γιώργος Γιάννου ανακοίνωσε την αποστολή, στην οποία βρίσκονται οι Μπαντής, Τρανουλίδης, Χρηστογιάννης, Ζώης, Μαλλάτος, Κουμπής, Βραχνός, Χαριτόπουλος, Τσουλιάης, Άτσκα, Δημουλάς, Μανιώτης, Ντανάι, Πόρος, Καταγής, Λάππας, Μιχάλης, Καρίπογλου, Παπακίτσος, Μπότσαρης και Βέλεγκας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-0 από τον Απόλλων Λάρισας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.