13η αγωνιστική

ΖΙΧΛΑΒΑ

Την τέταρτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Ζιχλάβα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Σίγκμα Όλομουτς (0-1), Φάσταβ Ζλιν (2-1) και Μποέμιανς (2-4). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ιβάν Κοπέτσκι φιλοξενήθηκε από την Μλάντα Μπόλεσλαβ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-1. Ούσα πίσω στο σκορ με δυο γκολ, το μόνο που κατάφερε ήταν απλά να μειώσει με τον Ντάνιτσεκ στο 82ο λεπτό. Αυτό ήταν και το δέκατο διαδοχικό παιχνίδι στο οποίο δέχεται γκολ.

Παραμένει έτσι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με εφτά βαθμούς σε δώδεκα παιχνίδια. Επιπλέον, με 26 τέρματα παθητικό, διαθέτει την χειρότερη άμυνα στην κατηγορία. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Εκτός είναι οι Μίλαν Μισούν (ΑΜ 2/0) και Πετρ Νέραντ (ΜΕ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Μλάντα Μπόλεσλαβ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Ζιχλάβα – Σλόβαν Λίμπερετς παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Τσεχίας (Κλικ Εδώ)

ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Σλόβαν Λίμπερετς, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ντούκλα Πράγας (3-0) και Σλάβια Πράγας (1-2). Την περασμένη αγωνιστική η ομάδα του Γίντριχ Τρπισόφσκι φιλοξένησε την Γιάμπλονετς, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη τη νίκη με 4-1. Αν και πίσω στο σκορ από το πρώτο μόλις λεπτό, έκανε μια επική ανατροπή στη συνέχεια και επικράτησε με τα τέρματα των Κέρμπρ (πεν. 37′, 45′, 67′) και Χιμπς (61′). Έβδομο σερί ματς που σκοράρει.

Έφτασε έτσι τους 23 βαθμούς σε δώδεκα παιχνίδια και είναι στην τέταρτη θέση και στο -2 από τις Σλάβια Πράγας και Σίγκμα Όλομουτς. Τέσσερις νίκες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Μοναδική απώλεια είναι ο Ράντιμ Μπρέιτε (ΜΕ 12/1), που συμπλήρωσε κίτρινες κάρτες. Μεσοβδόμαδα, φιλοξένησε την Καρβινά για το κύπελλο, της οποίας και επικράτησε με 5-3 στην παράταση, μετά και το 2-2 της κανονικής διάρκειας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-3 επί της Καρβινά για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.