27η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην πόλη Χαϊκού.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν και οι 3 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΧΕΜΠΕΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 4-1 από την Τσανγκτσούν Γιατάι, την περασμένη αγωνιστική. Παθητικός ο ρόλος της για ένα ακόμη παιχνίδι, έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 18′ και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 43′, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκάο. Η αντεπίθεση της δεν είχε συνέχεια, με το τελικό 4-1 να διαμορφώνεται χάρη σε δύο γκολ μέσα σε ένα δίλεπτο (64′, 66′).

Αυτή ήταν η 25η ήττα της σε 26 αγωνιστικές. Δεν έφτανε η τραγική αγωνιστική της κατάσταση, ήρθε και η αφαίρεση 9 βαθμών από την Ομοσπονδία μεσοβδόμαδα λόγω οικονομικών οφειλών. Παίζει ουσιαστικά με την ομάδα Νέων φέτος και απλά περιμένει τον υποβιβασμό της.

Τιμωρημένος ο Παν Ξιμίνγκ.

ΧΕΜΠΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*7 συνεχόμενα over2.5 γκολ.

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΖΕΖΙΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 2-1 απέναντι στη Σανγκάη Πορτ, την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, κατάφερε να προηγηθεί με το καλημέρα του β’ μέρους (1-0 στο 46′), για να μείνει με παίκτη λιγότερο πέντε λεπτά αργότερα, λόγω αποβολής του Λεούνγκ. Δέχτηκε άμεσα την ισοφάριση (1-1 στο 54′), αλλά κατάφερε να ξαναπάρει το προβάδισμα στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης. Παρά την υπεροχή των αντιπάλων της στη συνέχεια, άντεξε στην πίεση, κρατώντας το 2-1 μέχρι τέλους.

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για τη Ζεζιάνγκ στο πρωτάθλημα (2-1-0). Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 3η Γκουοάν Πεκίνου. Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 15 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.