24η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις στην ιστορία μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΕΒΙΓΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 απέναντι στην Μπαστιά, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα κάκιστο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, πήρε το προβάδισμα στο 22ο λεπτό, με αυτογκόλ του Γκουιντί. Ο ρυθμός του παιχνιδιού ανέβηκε κατακόρυφα στο β’ μέρος, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν πολλές ευκαιρίες, αλλά να είναι εξαιρετικά άστοχες μπροστά στην αντίπαλη εστία. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 74ο λεπτό, γεγονός που διευκόλυνε το έργο της Κεβιγί στη συνέχεια. Έτσι, το 0-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της και στις δύο. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο -6 από την προνομιούχο πρώτη δυάδα και τη 2η Σοσό. Δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία τέσσερα εντός έδρας παιχνίδια της για τη Ligue 2, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα τρία από αυτά.

Τραυματίες παραμένουν οι Λορίκ και Σισέ.

ΚΕΒΙΓΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5+n/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν έχει δεχτεί γκολ στα τελευταία 2 παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΟΣΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Χάβρη, για την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ με το καλημέρα του παιχνιδιού (0-1 στο 4′). Ισορροπημένο το υπόλοιπο α’ μέρος, με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές ευκαιρίες, δίχως όμως ουσία. Κυριάρχησε στο β’ μέρος, δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα της Χάβρης και έφτασε δίκαια στην ισοφάριση, με γκολ του Καλούλου στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης. Δεν άλλαξε κάτι στη συνέχεια, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο διάστημα, μετράει τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα, με την επίθεση της να είναι πολύ ανεβασμένη. Εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Μπορντό και ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας, στο +1 από τους “Γιρονδίνους” και στο -8 από την πρωτοπόρο Χάβρη. Εκτός έδρας μετράει δύο συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, αμφότερες συνοδευόμενες από over2.5+g/g.

Χωρίς απουσίες ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.