*46η και τελευταία αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μέιντενχεντ – Τσέστερφιλντ 1-1

*Η Τσέστερφιλντ είναι πρωταθλήτρια, έχει ανέβει κατηγορία, και είναι αδιάφορη βαθμολογικά.

*Αδιάφορη βαθμολογικά η Μέιντενχεντ.

*Η Τσέστερφιλντ έχει μόνο μία νίκη στα εφτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, στην έδρα της.

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ έχασε και από την Γκέιτσχεντ με 2-1 εκτός έδρας, με δύο πέναλτι του Χάναντ, στο 11’ και στο 32’, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Κουίγκλι στο 60’.

Η Τσέστερφιλντ έχασε και από την Γκέιτσχεντ με 2-1 εκτός έδρας, τέταρτη συνεχόμενη ήττα, όλες από τότε που σφράγισε και μαθηματικά την κατάκτηση του τίτλου και της ανόδου!

Απέδειξε κατά τη διάρκεια όλης της σεζόν, πώς διαθέτει την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος, έστω και αν δεν το κάνει τώρα τελευταία. Μπήκε σχεδόν από την αρχή στην πρώτη θέση, αυτή του οδηγού, φτάνοντας και τα 100 γκολ! Και γενικότερα, στο πρωτάθλημα σε όλη τη σεζόν, έχει μόλις 10 ήττες και 30 νίκες σε 45 παιχνίδια μέχρι στιγμής.

Είναι λογικό να παρουσιάζει μία χαλαρότητα στα τελευταία παιχνίδια, από τη στιγμή που δεν έχει και κανένα σοβαρό βαθμολογικό στόχο, γι’ αυτό και δεν θα παίξει ξανά λόγω τραυματισμού ο πρώτος της σκόρερ, Γουίλ Γκριγκ.

Τσέστερφιλντ Στατιστικά

*14/17 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*9/11 G/G στα τελευταία της παιχνίδια.

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γκέιτσχεντ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Χάναντ στο 54ο λεπτό! Ισοφάρισε με τον Λόκο στο 83’, πριν πάρει τη νίκη με τέρμα του ΜακΚλάσκι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Μέιντενχεντ κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Γκέιτσχεντ, με μεγάλη ανατροπή στα τελευταία λεπτά και τελειώνει εξαιρετικά τη σεζόν, αφού αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της στους πέντε τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη.

Βέβαια μόνο μία νίκη εξ αυτών ήταν μακριά από την έδρα της, πρώτη έπειτα από τρεις σερί ήττες εκτός.

Με αυτά τα αποτελέσματα κατάφερε να πηγαίνει τελείως αδιάφορη στο σημερινό τελευταίο παιχνίδι της σεζόν.