*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Under 2.5 ήρθαν οι τρεις από τις τέσσερις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Τρανς Νάρβα – Τούλεβικ στον Stoiximan

ΤΡΑΝΣ ΝΑΡΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προβλημάτισε εκ νέου με την εμφάνισή της η Τρανς Νάρβα, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 3-2 από την Κουρεσάαρε. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι πηγαίνοντας με το υπέρ της προβάδισμα στ’ αποδυτήρια (1-2). Στο δεύτερο μέρος, δέχθηκε άμεσα την ισοφάριση και σε ανοιχτό παιχνίδι στο υπόλοιπο του αγώνα στάθηκε πιο άτυχη και το… πλήρωσε με ήττα.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Τρανς Νάρβα μετά απ’ αυτή που προηγήθηκε από την Φλόρα Ταλίν (2-3), συμπλήρωσε τέσσερις αγωνιστικές (0-1-3), είναι η μοναδική ομάδα της λίγκας που δεν έχει γευτεί ακόμη τη χαρά της νίκης. Είναι ουραγός στην κατάταξη και θα αναζητήσει αντίδραση, διότι η βαθμολογική της θέση δεν αντιπροσωπεύει τις πραγματικές της δυνατότητες (πέρσι τερμάτισε 6η με μεγάλη διαφορά από την 7η θέση). Σήμερα, είναι η ευκαιρία της για το πρώτο “τρίποντο” και θα αποτελέσει μεγάλη έκπληξη αν δεν την πάρει κόντρα στην αδύναμη Τούλεβικ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Κουρεσάαρε. Προηγήθηκε με τον Νεστερόφσκι στο 6’ (0-1), διπλασίασε τα τέρματά της με τον Τουνκαρά στο 40’ (0-2), δέχθηκε τη μείωση στο 42’ (1-2), την ισοφάριση στο 49’ (2-2) και την ανατροπή στο 80ο λεπτό της συνάντησης (2-3).

ΤΡΑΝΣ ΝΑΡΒΑ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan).

*G/G τα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια της.

ΤΟΥΛΕΒΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έβγαλε δύσκολο πρόγραμμα στις δύο τελευταίες αγωνιστικές η Τούλεβικ, η οποία υπέστη την εντός έδρας ήττα με 6-0 από τη Νόμε Κάλιου. Έχανε 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλο, η οποία με τρία ακόμη τέρμα στο δεύτερο μέρος έφθασε πανηγυρικά στην κατάκτηση των τριών βαθμών. Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Τούλεβικ μετά απ’ αυτή που προηγήθηκε από τη Λεβάντια Ταλίν (1-3), τρέχει ρεκόρ 1-0-3 στο ξεκίνημα, μοναδική της νίκη το εκτός έδρας 2-1 κόντρα στην Πάιντε. Έχει δύσκολη αποστολή αυτή την αγωνιστική και η λογική λέει ότι θα γνωρίσει ακόμη μία ήττα. Στο 2-3-8 το ρεκόρ της στις πρόσφατες εξόδους της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 6-0 από τη Νόμε Κάλιου. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 17’ (0-1), δέχθηκε το 0-2 στο 27’ και το 0-3 στο 45’+2’. Στο δεύτερο 45λεπτο δέχθηκε ακόμη τρία τέρματα (48’, 62’, 85’).