*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Νεκάξα-Κλαμπ Τιχουάνα 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μαζατλάν, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Αμαρίγια στο 41’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μπέλο στο 90+2’.

Ακόμα μία κακή εμφάνιση και ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα για την Κλαμπ Τιχουάνα. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, την ώρα που οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Συνεχίζει να μην πείθει με την εικόνα της, παραμένει η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και θέλει ιδανικά να το αλλάξει αυτό σήμερα. Δεν θα είναι σε καμία περίπτωση εύκολο το έργο της, όμως αντιμετωπίζει μία εκ των ομάδων που δέχονται συχνά και εύκολα γκολ και αυτό πρέπει να το εκμεταλλευτεί πλήρως, έχοντας παράλληλα σύμμαχο την έδρα της. Από την άλλη το μεγάλο της πρόβλημα είναι η άμυνά της, αφού δείχνει να μην μπορεί να βελτιώσει την τραγική κατάσταση στην οποία βρίσκεται από την αρχή της σεζόν.

Κλαμπ Τιχουάνα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΕΚΑΞΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κλαμπ Λεόν με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σερβάντες στο 61’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκαρνίτσα στο 64’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βίνας στο 89’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα η Νεκάξα. Δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως βρήκε άμεσα «απάντηση», φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά υπέκυψε για ακόμα μία φορά, μην μπορώντας να βγάλει στις καθυστερήσεις κάποια αντίδραση.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, περνώντας από την έδρα της Κλαμπ Τιχουάνα. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα πάρα πολλά προβλήματα που αντιμετωπίζει η αντίπαλός της στα μετόπισθεν, ώστε να σκοράρει με μεγαλύτερη ευκολία, όμως θα πρέπει να δείξει εξίσου προσοχή, διότι παραμελεί τα καθήκοντά της μονίμως.