8η αγωνιστική

*Η Γιοκοχάμα Μαρίνος επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σονάν Μπελμάρε.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Τόκιο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο μισάωρο και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Σουγκιόκα (54′) και Ελιουνούσι (59′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 65ο λεπτό.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Σονάν Μπελμάρε, μετά και τη νίκη 4-1 επί της Γκάμπα Οσάκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι φιλοξενήθηκε από την Τόκιο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Σε γενικές γραμμές ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, αλλά παρότι έκανε προσωρινά την ανατροπή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, δεν ήταν ικανή να κρατήσει μέχρι τέλους, δεχόμενη στην πορεία την ισοφάριση. Με το βαθμό που απέσπασε, έφτασε τους εννέα συνολικά μέχρι τώρα.

Σονάν Μπελμάρε Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-0 επί της Γιοκοχάμα, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Μάρκος Ζούνιορ (46′), Άντερσον Λόπες (62′, 90′) και Έλμπερ (68′, 73′).

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, μετά και την ήττα που υπέστη από την Τσερέζο Οσάκα (2-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέβιν Μούσκατ υποδέχθηκε τη Γιοκοχάμα, στο μεταξύ τους ντέρμπι, την οποία και συνέτριψε με 5-0. Μπορεί να τα βρήκε σκούρα για ένα ημίχρονο, στο δεύτερο όμως ήταν με διαφορά ανώτερη και βρήκε πέντε φορές δίχτυα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της. Ανέβηκε έτσι ψυχολογικά και θέλει τώρα να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες.