9η αγωνιστική

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ (21′, 48′), για να ισοφαρίσει ισάριθμες με τους Χιραόκα (41′) και Φουκούντα (80′). Έμεινε με δέκα παίκτες στο 76ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Οϊβά.

Μακριά από τις επιτυχίες παραμένει εδώ και έξι αναμετρήσεις η Σονάν Μπελμάρε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι φιλοξενήθηκε από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Αρκετά ισορροπημένο το μεταξύ τους και με ευκαιρίες εκατέρωθεν, με την ίδια να έχει απάντηση και τις δυο φορές που βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Αυτός ήταν και ο πρώτος βαθμός, μετά τις τρεις ήττες κόντρα σε Τσερέζο Οσάκα (2-0 εκτός), Τόκιο Βέρντι (1-2 εντός) και Χιροσίμα (2-0 εκτός), φτάνοντας τους έξι συνολικά μέχρι τώρα. Χωρίς νίκη στα τρία φετινά εντός της (0-1-2). Εκτίει τιμωρία ο Οϊβά, που αποβλήθηκε στο τελευταίο.

Σονάν Μπελμάρε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΙΣΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 στην παράταση επί της Ιμαμπάρι, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε πίσω στο τέταρτο λεπτό με το αυτογκόλ του Σακουράι, για να ισοφαρίσει με τον Ζεάν Πάτρικ στο 41′ και εν τέλει να φτάσει στην ανατροπή με το πέναλτι του Σασάσι στο 96′.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Βίσσελ Κόμπε, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τακαγιούκι Γιοσίντα φιλοξενήθηκε από τη Μασίντα Ζέλβια, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο πήρε προβάδισμα στο φινάλε του ημιχρόνου, στην πορεία δέχθηκε αρκετή πίεση, αλλά ήταν αυτή που διπλασίασε τα τέρματα της, πριν δεχθεί απλά τη μείωση στις καθυστερήσεις.

Διατηρείται έτσι στο -4 από την κορυφή και είναι σε ισοβαθμία με τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, μέχρι τώρα. Παραμένει αλώβητη στις τέσσερις φετινές εξόδους της, με 3/4 νίκες. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 1-2 της Ιμαμπάρι στην παράταση, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ.