*Αγώνες κατάταξης για την 7η θέση. Επαναληπτικό παιχνίδι, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση που το συνολικό αποτέλεσμα ανάμεσα στις δύο ομάδες λήξει ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Xράντετς Κραλόβε – Σλόβαν Λίμπερετς 0-4

*Στην κανονική διάρκεια: Σλόβαν Λίμπερετς – Χράντετς Κραλόβε 2-0 και Χράντετς Κραλόβε – Σλόβαν Λίμπερετς 1-2

*10/12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Δεν έχει απώλεια βαθμών εντός έδρας από την Χράντετς, η Σλόβαν Λίμπερετς (8-0-0).

ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Ήταν τρομερή στην έδρα της Χράντετς και πήρε εμφατική νίκη 0-4 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την τιμητική 7η θέση. Καταιγιστική από το πρώτο μέρος, άνοιξε το σκορ στο 20′, διπλασίασε τα τέρματά της στο 28′ και κατάφερε να βρει για τρίτη φορά δίχτυα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+1′).Το κερασάκι στην τούρτα για την Σλόβαν μπήκε λίγο πριν το φινάλε (88′).

Στους αγώνες κατάταξης ήταν σίγουρα η καλύτερη ομάδα, ωστόσο η απογοήτευση για το γεγονός πως έμεινε εκτός εξάδας, καθιστούν την σεζόν αποτυχημένη σε κάθε περίπτωση. Ήταν καταιγιστική στο πρώτο παιχνίδι και κατάφερε να επιβληθεί με μεγάλη άνεση και χωρίς να αφήσει περιθώριο αντίδρασης στην Χράντετς. Τραυματίες οι Γκεμπρεσιλασιέ, Μεζάρος και Βισίνσκι.

Σλόβαν Λίμπερετς Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 3,5

*7/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΧΡΑΝΤΕΤΣ ΚΡΑΛΟΒΕ

Προηγούμενο ματς: Η βαριά εντός έδρας ήττα από την Σλόβαν Λίμπερετς 0-4 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι.

Πήγαν όλα στραβά στο εντός απέναντι στην Λίμπερετς, εμφάνισε όλες τις αδυναμίες της στο προσκήνιο, ενώ έβγαλε και κούραση από τα συνεχόμενα παιχνίδια που δίνει το τελευταίο διάστημα. Ως εκ τούτου, η βαριά ήταν αναμενόμενη και κυρίως διαμορφώθηκε από την εικόνα και τα όσα έδειξαν οι δύο ομάδες στο πρώτο μέρος. Πετυχημένη σε κάθε περίπτωση η χρονιά, ουδείς στέκεται σε αυτό το αποτέλεσμα, κρατάει ότι δεν κινδύνεψε αλλά μένει και μια πικρία για την απώλεια της εξάδας. Τραυματίες οι Σέβτσικ και Ντβόρακ.