*Τρίτος γύρος του Κυπέλλου Ισπανίας. Νοκ-άουτ οι αγώνες, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα: Λούγκο – Σαραγόσα 2-1 (15/09)

ΣΑΡΑΓΟΣΑ (Β’)

Δεν έχει βρει ακόμη την ταυτότητα της η Σαραγόσα. Υπέστη δεύτερη σερί ήττα την περασμένη Παρασκευή εκτός έδρας κόντρα στη σημερινή αντίπαλο, Λούγκο, και μάλιστα με ανατροπή! Έκανε το 0-1 στο 38’ με τον Μπουφ, όμως στο δεύτερο ημίχρονο δεν ανταποκρίθηκε. Ισοφαρίστηκε στο 67’, έβγαλε φάσεις για να κάνει το 1-2, τελικά δέχτηκε αυτή το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις και υπέστη δεύτερη σερί ήττα μετά το εντός έδρας 0-1 απ’ την Αλκορκόν. Τρίτη φετινή πρωταθλήματος για τη Σαραγόσα, μετά το εκτός έδρας 1-0 απ’ την Τενερίφη στην πρεμιέρα, έμεινε στους 4 πόντους, συγκομιδή που ασφαλώς δεν είναι ικανοποιητική. Προς το παρόν στηρίζεται ο κόουτς Γκονθάλεθ, σήμερα επέλεξε να αφήσει αρκετούς βασικούς εκτός, καθώς το ματς πρωταθλήματος με την Ταραγόνα που ακολουθεί είναι σαφώς σημαντικότερο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 για τη Σαραγόσα κόντρα στη Λούγκο.

Στατιστικό: Από 4/5 2-3 Goal έρχεται η Σαραγόσα (δες το στον Stoiximan).

Το Λεονέσα – Βαγιαδολίδ παίζει στον Stoiximan

ΛΟΥΓΚΟ (Β’)

Ένα εξαιρετικό δεκαήμερο προηγήθηκε για τη Λούγκο, καθώς μετά την πρόκριση επί της Ταραγόνα στο Κύπελλο, ακολούθησαν άλλες δύο σερί νίκες. Αρχικά, πήγε να παίξει στην έδρα της Αλμπαθέτε και κατάφερε να φύγει με νίκη 0-1, σκορ που διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Ακολούθησε το εντός έδρας 2-1 επί της Σαραγόσα την περασμένη Παρασκευή, το οποίο μάλιστα ήρθε με ανατροπή και νικητήριο γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων! Ανέβηκε στους 7 πόντους και την 12η θέση η νεοφώτιστη ομάδα, σήμερα θα παίξει με αλλαγές, μιας και το πρωτάθλημα είναι ασφαλώς πιο σημαντικό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 για τη Λούγκο κόντρα στη Σαραγόσα.

Στατιστικό: 5/6 Under 2.5 μετράει η Λούγκο σε όλες τις διοργανώσεις.