*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Σάντερλαντ 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Μπα στο 15’.

Ένα καλό ημίχρονο ήταν αρκετό για τη Σάντερλαντ προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Νόργουιτς. Μπήκε δυνατά και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, παίρνοντας από νωρίς κεφάλι στο σκορ. Στην επανάληψη δέχθηκε ασφυκτική πίεση, όμως έδειξε αποτελεσματικότητα και σταθερότητα στο αμυντικό της κομμάτι, κρατώντας μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους.

Με ανεβασμένη ψυχολογία μετά το μεγάλο διπλό που απέσπασε την προηγούμενη αγωνιστική, θέλει να δημιουργήσει και πάλι ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων προκειμένου να παραμείνει ψηλά στη βαθμολογία. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, καθώς έχει πολλά προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, με αποτέλεσμα να δέχεται συνεχώς γκολ, ενώ ακόμα κι αν βρίσκει δίχτυα δεν φαίνεται να τη βοηθάει να υπερκαλύψει τα θέματα αυτά. Μπορεί με ένα ακόμα τρίποντο να μειώσει την απόσταση από την εξάδα, μπαίνοντας εκ νέου στη μάχη για τα πλέι-οφ, αν και αυτό μοιάζει αρκετά δύσκολο μετά το «έδαφος» που έχασε το τελευταίο διάστημα.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Λούτον με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μόρις στο 53’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες το πρώτο ημίχρονο, έμεινε στη λευκή ισοπαλία, όμως στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ. Στη συνέχεια υπήρξε πίεση προκειμένου να έρθει το γκολ της ισοφάρισης, αλλά εν τέλη δεν ήρθε ποτέ και το σκορ παρέμεινε υπέρ τους ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να βρει και πάλι σταθερότητα και το δρόμο της στα θετικά αποτελέσματα θέλει, όμως είναι σαφώς πεσμένη ψυχολογικά μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής και σήμερα φιλοξενείται από μια ιδιαίτερα μαχητική αντίπαλο. Μεγάλη η πίεση που δέχεται πλέον βαθμολογικά, αφού μετά τα αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος, οι ομάδες που βρισκόντουσαν χαμηλότερα από εκείνη, έχουν μειώσει την απόσταση μέχρι και σε μικρότερη από διψήφια. Μακριά από το γήπεδό της φαίνεται να δυσκολεύεται αρκετά, αφού ναι μεν σκοράρει, αλλά δεν κρατάει συχνά ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα να χάνει πολύτιμους βαθμούς.