*2η αγωνιστική

*NG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Γκλάντμπαχ παραμένει αήττητη στα 10/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες).

ΣΑΛΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από την Κολωνία. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Κιλιάν (49′) και Κάιντς (62′), μείωσε ο Μπίλτερ στο 76′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λιούμπιτσιτς στο 80′. Με δέκα ποδοσφαιριστές αγωνίζονταν από το 35′ οι φιλοξενούμενοι (Ντρέξλερ).

Με το… αριστερό επέστρεψε στα μεγάλα σαλόνια της Γερμανίας η Σάλκε. Έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου στο “RheinEnergieStadion”, γεγονός που άλλαξε τις ισορροπίες στην αναμέτρηση με την Κολωνία που πανηγύρισε το “τρίποντο” με 3-1. Δεν μπορούσε να ελπίζει σε κάτι καλύτερο, οι γηπεδούχοι δημιούργησαν συνολικά 30 ευκαιρίες (!!) εκ των οποίων οι δέκα βρήκαν στόχο.

“Είναι δεδομένο πως θα υπάρξουν στιγμές που θα υποφέρουμε, θα πρέπει να παραμείνουμε ενωμένοι και να κρατήσουμε την κατοχή μπάλας”, ανέφερε ο προπονητής Κράμερ. Οι “βασιλικοί μπλε” πανηγύρισαν μόλις μία νίκη σε εννέα αναμετρήσεις με την Γκλάντμπαχ στην Μπουντεσλίγκα: Τον Ιανουάριο 2020 με 2-0 εντός έδρας. “Παίζει” το ενδεχόμενο ενός σχηματισμού μόνο με τον Τερόντε στην κορυφή της επίθεσης, δεν είναι έτοιμος για 90′ ο Λάρσον.

ΣΑΛΚΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 12 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Χόφενχαϊμ. Ο Σκοβ άνοιξε το σκορ στο 25′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Μπενσεμπαϊνί (42′), Τουράμ (71′) και Ελβέντι (78′). Με δέκα ποδοσφαιριστές αγωνίζονταν μόλις από το 19′ οι φιλοξενούμενοι (Πος).

Η Γκλάντμπαχ δεν άφησε να πάει χαμένο το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε μόλις στο 19′ με αντίπαλο τη Χόφενχαϊμ στην πρεμιέρα της Μπουντεσλίγκα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ έξι λεπτά αργότερα, ανεβάζοντας κατακόρυφα ρυθμούς στη συνέχεια. Ισοφάρισε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και “καθάρισε” το “τρίποντο” μέσα σε επτά λεπτά (71′, 78′). Τα “πουλάρια” έκαναν το 2Χ2 στο ξεκίνημα της Μπουντεσλίγκα για τελευταία φορά τη σεζόν 1995/96.

Πανηγύρισαν τη νίκη με το εμφατικό 3-0 στην τελευταία επίσκεψή τους στη “Veltins Arena” τον Μάρτιο 2021. “Η Σάλκε έχει βελτιωθεί ουσιαστικά, είμαι σίγουρος πως θα βρει τους βαθμούς για να πετύχει τους στόχους που έχει θέσει”, ανέφερε ο προπονητής Φάρκε. Ανανέωσαν με την Γκλάντμπαχ Πλεά και Χόφμαν, διαθέσιμος είναι ο Νετζ που ξεπέρασε την ίωση που τον ταλαιπώρησε.