*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Αμπερντίν-Ρος Κάουντι 4-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χαρτς με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Κοχρέιν στο 55’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ντάντα στο 61’. Το 1-2 πέτυχε ο Βάργκας στο 71’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάνκλαντ στο 79’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Ρος Κάουντι. Ανοιχτό ματς με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, κατάφερε στην επανάληψη να προηγηθεί με δύο γκολ, αλλά στη συνέχεια υπέκυψε στην ασφυκτική πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ισοφάριση.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Αμπερντίν. Έχει δείξει τα δόντια της σε πολλές αναμετρήσεις το τελευταίο διάστημα, κυρίως εντός έδρας, καθώς σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια. Αμυντικά δεν είναι σε καμία περίπτωση σταθερή, με αποτέλεσμα να δέχεται σχεδόν μόνιμα γκολ. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων ώστε να βρει πιο εύκολα δίχτυα, φτάνοντας ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο της.

Ρος Κάουντι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σεντ Μίρεν, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ο’Χάρα στο 12’ και το 0-2 ο Αγιούνγκα στο 78’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κίλτι με πέναλτι στο 90+3’.

Αναποτελεσματική εμφάνιση και βαριά ήττα για την Αμπερντίν. Έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ στη συνέχεια παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Αμυντικά ανέβασε τις γραμμές της και άφησε πολλά κενά, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, σκοράροντας ακόμα δύο φορές στην επανάληψη.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Είναι μεν ανεβασμένη αυτή την περίοδο, παρ’ όλα αυτά δεν πείθει αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται σχεδόν μόνιμα γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως δεν κατάφερε να αποσπάσει κανένα νικηφόρο αποτέλεσμα στις τελευταίες πέντε εξόδους της, σε όλες τις διοργανώσεις.