*No Goal τα 6/7 συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Κεβιγί – Ροντέ 3-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΡΟΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Τρουά, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Παζό (45′), Αρκοντέ (46′) και Ταϊμπί (57′), δεχόμενη δις τη μείωση στην πορεία (72′, 81′).

Αήττητη εδώ και επτά αναμετρήσεις η Ροντέ, έχοντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξάντρ Ντουζέ φιλοξενήθηκε από την Τρουά, από την έδρα της οποίας “απέδρασε” με το διπλό, μετά και το τελικό 2-3. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν και βρήκε τρεις φορές δίχτυα μέσα σε δώδεκα λεπτά. Στην πορεία κατέβασε ταχύτητα, δεχόμενη δις τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα.

Δεύτερη διαδοχική της νίκη, μετά και το εντός 3-1 επί της Γκρενόμπλ, οπότε και παραμένει μόνη πέμπτη, στο -3 από την τετράδα και στο +1 από τους διώκτες της, στη μάχη για την άνοδο. Ηττήθηκε μια φορά στα δώδεκα τελευταία εντός της (6-4-1).

Ροντέ Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΕΒΙΓΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Καέν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (10′, 43′), για να μειώσει απλά με τον Πιερέ στο 66ο λεπτό.

Την ήττα γνώρισε και πάλι η Κεβιγί, μετά από πέντε παιχνίδια, στα οποία είχε κατά σειρά μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζαν Λουί Γκαρσιά υποδέχθηκε την Καέν, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο σε ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο, στην πορεία όμως εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε και μείωσε απλά λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας.

Παραμένει έτσι εντός της επικίνδυνης ζώνης και πιο συγκεκριμένα στην προτελευταία θέση, πάνω μόνο από τη Βαλενσιέν, ενώ είναι και στο -7 από τη ζώνη σωτηρίας. Παρέμεινε αλώβητη στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (2-2-0), στις τρεις πιο πρόσφατες κράτησε και το μηδέν στην άμυνα.