*Goal/Goal και Over 3.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Οσέρ – Ροντέ 3-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΡΟΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Καέν, για το πρωτάθλημα. Το αυτογκόλ του Σιλά στο 45ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Τέλος έλαβε το αήττητο των οκτώ αγώνων πρωταθλήματος της Ροντέ, στο οποίο και είχε από τέσσερις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξάντρ Ντουζέ φιλοξενήθηκε από την Καέν, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Σε ένα σχετικά ανοιχτό παιχνίδι, βρέθηκε πίσω στο φινάλε του ημιχρόνου και δεν έδειξε ικανή να αλλάξει την κατάσταση.

Βρίσκεται έτσι σε τριπλή ισοβαθμία με τις Γκινγκάμπ και Πο, ούσα παράλληλα στο -2 από την πρώτη πεντάδα και τα πλέι οφ. Επικράτησε μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της (1-3-1). Στη διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο αμυντικός Μπομά, που εξέτισε.

Ροντέ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 3.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΣΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-3 από την Κεβιγί, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο όγδοο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Αΐν (31′) και Οναϊβού (58′), στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (66′, 90’+2). Ισοφάρισε στο 90’+5 με τον Οναϊβού, πέντε λεπτά όμως μετά δέχθηκε και τέταρτο τέρμα.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Οσέρ, βάζοντας τέλος στο νικηφόρο σερί των τριών αγώνων. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ φιλοξενήθηκε από την Κεβιγί, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 4-3. Σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι και με ευκαιρίες εκατέρωθεν, έχασε το βαθμό της ισοπαλίας μέσα από τα χέρια της, δεχόμενη γκολ στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Παρά την απώλεια αυτή, διατηρείται στην κορυφή της κατάταξης, έχοντας μια διαφορά έξι βαθμών από τη δεύτερη Ανζέ, έξι στροφές πριν το φινάλε της σεζόν. Ηττήθηκε στις δυο από τις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε και ένα διπλό (0-1 την Αζαξιό). Στην αποστολή βρίσκεται και πάλι ο αρχηγός Ζουμπάλ, που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.