*34η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κοζέντσα – Ρετζιάνα 2-0

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΡΕΤΖΙΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τη Λέκκο. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ιονίτσα στο 60′.

Θύμα έκπληξης έπεσε η Ρετζιάνα στην έδρα της ουραγού Λέκκο. Απείλησε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο σε 2-3 περιπτώσεις, δεν κατάφερε να απαντήσει στο γκολ που δέχτηκε μετά από έξυπνη κομπίνα των γηπεδούχων σε εκτέλεση φάουλ. Δεύτερη σερί ήττα δίχως να σκοράρει για το συγκρότημα του Νέστα, παραμένοντας στους 40 βαθμούς βρίσκεται στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη και στο -4 από τα πλέι οφ ανόδου.

Στις έντεκα τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές επικράτησε μόνο της Καταντζάρο (1-0) στις 26 Δεκεμβρίου (επτά ισοπαλίες, τρεις ήττες). Διαθέσιμοι και πάλι οι Βίντο και Καμπάσι, δεν υπολογίζονται οι Μπιάνκο και Σιμίνσκι.

ΡΕΤΖΙΑΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 10/12 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΖΕΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Παλέρμο. Ο Μπουτάρο έκανε το 1-0 στο 44′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Τουτίνο (62′).

Συνέχεια στο αρνητικό σερί που “τρέχει” (0-4-4) έδωσε η Κοζέντσα με αντίπαλο την Παλέρμο, μετά από μία ισορροπημένη, σε γενικές γραμμές, αναμέτρηση. Πήρε τον δεύτερο ρόλο σε αυτή, είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καλό (24′), ενώ ίδια κατάληξη είχε αυτό του Μανκουσό για τους φιλοξενούμενους έντεκα λεπτά αργότερα.

Οι “λύκοι” βρίσκονται οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, πανηγύρισαν την τελευταία νίκη τους επί της Λέκκο (3-1 εκτός) στις 17 Φεβρουαρίου. Στις έξι τελευταίες εκτός έδρας ηττήθηκαν μόνο από την Τερνάνα (1-0) πριν από ένα μήνα (δύο νίκες, τρεις ισοπαλίες). Διαθέσιμος και πάλι ο Μάρας που εξέτισε την ποινή τιμωρίας του, σταθερά εκτός αποστολής ο τραυματίας Μαρτίνο.