*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Άτλας-Πατσούκα 0-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικό

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πούμας με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ρίβας στο 15’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ασέβες στο 16’. Το 2-1 πέτυχε ο Σάλβιο στο 18’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος στο 74’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της η Πατσούκα. Μπήκε νωθρά στο ματς και έμεινε πίσω στο σκορ, όμως είχε άμεση «απάντηση», φέρνοντας το ματς στα ίσα. Λίγα λεπτά μετά οι γηπεδούχοι βρήκαν τρόπο να πάρουν ξανά κεφάλι στο σκορ, ενώ στην επανάληψη ανέβασε τις γραμμές της αφήνοντας αρκετά κενά, με αποτέλεσμα να δεχθεί το τρίτο και καθοριστικό γκολ.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, το οποίο είναι και το πρώτο της εντός έδρας για την Κλαουζούρα. Έχει αφήσει θετικές εντυπώσεις στις δύο πρώτες αγωνιστικές, αν και δεν έχει απέσπασε τα αποτελέσματα που θα ήθελε και στις δύο, μετρώντας μόνο μία νίκη. Σκόραρε παρ’ όλα αυτά με άνεση και μπορεί σήμερα να εκμεταλλευτεί τόσο τις αδυναμίες, όσο και τις απουσίες των φιλοξενούμενων, προκειμένου να κυριαρχήσει στο ματς, παίρνοντας τη δεύτερή της νίκη στο πρωτάθλημα.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χουάρεθ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Αγκίρε στο 7’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σολάρι στο 34’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ορτίζ στο 62’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για την Άτλας. Μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε από νωρίς, ενώ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα διπλασίασε τα τέρματά της. Στην επανάληψη μείωσε το ρυθμό της με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να μειώσουν, ενώ στη συνέχεια έμεινε με εννέα παίκτες, αλλά αυτό δεν της κόστισε, διατηρώντας το υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Αρκετά πιο δύσκολο το έργο της στο σημερινό παιχνίδι, καθώς αγωνίζεται μακριά από το γήπεδό της, απέναντι σε μια δυνατή αντίπαλο. Προέρχεται από την πρώτη της νίκη και θέλει ιδανικά να τις διπλασιάσει, όμως μέχρι στιγμής δεν έχει πείσει ιδιαίτερα αμυντικά, ενώ θα έχει απουσίες ύστερα από τις αποβολές που δέχθηκε στο ματς κόντρα στη Χουάρεθ. Στα θετικά το γεγονός ότι βρήκε δίχτυα στις δύο από τις τρεις αγωνιστικές, μετρώντας 3 γκολ υπέρ και 3 κατά.