*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ερντριεόνιανς-Πάρτικ Θιστλ 2-1.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Πάρτικ Θιστλ-Ερντριεόνιανς 2-1.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Ερντριεόνιανς-Πάρτικ Θιστλ 1-1.

ΠΑΡΤΙΚ ΘΙΣΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Ρέιθ Ρόβερς, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και έμεινε στην ισοπαλία. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε όμως με ελάχιστες από αυτές και δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, αλλά παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη έστω και δύσκολα.

Εξασφαλισμένη η θέση της στα πλέι-οφ, δεν μπορεί να διεκδικήσει κάτι παραπάνω ως το τέλος της σεζόν και σήμερα κάνει μια «πρόβα» καθώς η ομάδα που θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά είναι η σημερινή της αντίπαλος. Είναι σε καλή κατάσταση, παραμένει αήττητη εδώ και πέντε αγωνιστικές, έχοντας σκοράρει στις τέσσερις από αυτές.

Πάρτικ Θιστλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΕΡΝΤΡΙΕΟΝΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ντανφέρμλιν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον ΜακΜάστερ στο 45’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουόλκοτ στο 60’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκάλαχερ στο 63’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Ερντριεόνιανς. Προηγήθηκε με τη λήξη του πρώτο ημιχρόνου, όμως με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Ελάχιστα λεπτά μετά πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ, το οποίο διατήρησε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Με τη νίκη της αυτή εξασφάλισε και μαθηματικά την παρουσία της στα φετινά πλέι-οφ, όπου θα βρεθεί αντιμέτωπη με τη σημερινή της αντίπαλο. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι αμυντικά, αν και αυτό δεν φαίνεται να την πτοεί ιδιαίτερα με βάση τα αποτελέσματά της.